Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez így szabályos a parkolásnál?

Ez így szabályos a parkolásnál?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát felül, most én lennék a fehér autó. A képhez hasonlóan pont úgy álltak a kocsik, hogy ha pont a 2 kocsi közé beállok, akkor a vonalon vagyok gyakorlatilag. Úgy képzeljétek el hogy a jobb oldali piros kocsi a képen, az még jobban a szélén állt.

Na ilyen esetben most a 2 vonal közé parkoljak(így kicsit közel vagyok bal oldali autóhoz), vagy a 2 kocsi közé hogy középen legyek, viszont így a vonalon állok? Vagy ez a vonal nem minősül záróvonalnak? Vagy keressek új helyet?

Persze ha forgalmi vizsgán lennénk.


2016. jan. 29. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Szabály ide, szabály oda, beparkolni cudar nehéz művelet.

El kell azt nézni a szegény A Többivel Nemtörődömnek, hogy ígysikerült neki. A többi meg nem érdekli.

2016. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha forgalmi vizsgán lennél, akkor ha nem a két vonal közé állsz, akkor buta van. Az nem záróvonal, hanem a parkolóhelyet jelöli. Annyiban hasonlít, hogy nem szabad átlépni. Attól, hogy egy másik autós megteszi, te még ugyanúgy szabályt szegsz mint ő, ha te is megteszed.

Nem mehetsz át a Tilos jelzésen azért, mert a melletted lévő sávban haladó is átmegy...

Ilyen esetben keress új helyet!

2016. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az ilyen eseteknél nem feltétlen az bénázza el, aki épp ott van. Csak később már nem tud, illetve időbe telik mire többé-kevésbé rendeződik a sor. Nem tudom, hogy vizsgán mi a szabály két autó közé parkolásál. Állj a két vonal közé? Akkor meg az egyik oldalon lehetetlen kiszállni. Állj rá a vonalra, és legalább ki lehet szállni? Szerintem ha oda akar beparkoltatni a vizsgáztató vagy az oktató, akkor minimum megjegkérdzed, hogy a két autó közé a vonalakat figyelmen kívül hagyva állj be, vagy a vonalakat figyelve, de akkor az egyik autó közel lesz?
2016. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Forgalmi vizsgán volt ilyen eset nem rég. Utána kérdezte a vizsgabiztos hogy miért centizgettem ki és miért álltam olyan közel a másik kocsihoz (persze az ajtót ki lehetett még nyitni), mikor ott a sok hely. Gondolom nem látta hogy ott vonal van, vagy nem tudom miért mondhatta.

És kérdezték is hogy mit gondolkoztam, és miért nem álltam be egyből oda. Persze nem lehúzni akartak, mert nem vontak le hibát miatta.

2016. jan. 29. 13:58
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Hát, ha túl vagy a vizsgán, akkor meg már lényegtelen :) Úgyis úgy parkolsz, ahogy hely van.
2016. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából más miatt buktam, azért kérdeztem hogy kell csinálni ilyen szituációban hogy következőre már ezért se legyen panasz.
2016. jan. 29. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!