Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nehezen ment a "B" kategóri...

Ha nehezen ment a "B" kategória megtanulása akkor esélytelen "C" kategóriát megpróbálni?

Figyelt kérdés
Nem vezetek balesetveszélyesen és nincsenek hibáim "B" kategóriánál és elég sokat is megyek, de valamiért idegeskedtem a "B" kategória tanulásánál és vizsgájánál és ezért kérdezem, hogy akkor nincs értelme "C" kategóriával foglalkozni mert úgyse menne vagy a kettő nem függ össze?

2016. febr. 1. 00:43
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

A KRESZ tanulás a legegyszerűbb, talán még érdekes, szórakoztató is, legfeljebb annak "nem megy", akit nem érdekel.


A C kategóriához a közlekedési szabály ismereten kívül több tananyag is tartozik, amelyek felületes ismerete talán a vizsgához elegendő, de a munkavégzéshez nem.

- Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek

- Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés

- Munkavédelem, tűzvédelem, szállítás.


A szabályok megfelelő ismeret nélkül, ha sikerül is átcsúszni a vizsgákon, s munkát vállalni, százezres büntetéseket kaphatsz - ez már szakma, amit meg kell tanulni.

2016. febr. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A tanulást nem arra értettem, hogy csak átcsúszkáltam a vizsgákon hanem arra, hogy rengeteg bénáskodtam és nehezen éreztem rá a vezetésre.
2016. febr. 1. 02:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem esélytelen, de előbb szerezz sok gyakorlatot személykocsival. Szemléletváltásra van szükség, ahogy írták: teherautót vezetni hivatásszerűen egy foglalkozás. Itt nincs olyan: nagy hó esett, akkor ma nem megyünk a nagymamához, vagy épp vonattal megyünk. A rakományt várják, ez egy munka, ha esik, ha fúj, vagy aznap nincs kedved hozzá is csinálni kell, nagy értékért felelsz, nem hibázhatsz. Pl. egy kamionosnál mit számít, hogy bemondja a rádió: aki teheti ne üljön kocsiba, mert annyi hó esett. Ha épp úgy alakul és pont akkor kapsz egy norvég fuvart, mész fel oda, a kutyát nem érdekli, hogy oldod meg a kutyaidőben.


Műszakilag is jobban kell érteni hozzá. Ma már ugyan nem nagyon szerel a sofőr, de egy munkaadó nem igen szereti, ha egy kiégett izzó vagy biztosíték miatt mentést kérsz, amit lehet meg kell oldanod a helyszínen.


Nem mindenki alkalmas hivatásosnak, még az sem feltétlenül, aki amúgy jó vezetési érzékkel rendelkezik.

2016. febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kocsival már elég sokat mentem akár hóban és még jeges úton is bár azt csak azért mert nem akartam magára hagyni a kocsit szóval az ilyenekkel nincs gond és azt is tudom, hogy mennyivel másabb mint egy B kategória és hogy ez már egy munkafajta csak azt nem tudom, hogy ha valakinek nehezebben ment a B kategória gyakorlata akkor kár elkezdeni a C-t vagy előbb-utóbb azért arra is rá lehet érezni?
2016. febr. 1. 15:01
 5/9 anonim ***** válasza:

"Kocsival már elég sokat mentem"


Az előtted válaszoló évente leteker vagy 140 000km-t. Neked mennyi az elég sok ? :D


Rá lehet a C-re is érezni, de az picivel másabb szemléletet igényel, mint a B kategória. Meg lehet tanulni ezt is.

2016. febr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 lupara ***** válasza:
"ha valakinek nehezebben ment a "B"kategória gyakorlata akkor kár elkezdeni a "C"-t vagy előbb utóbb azért arra is rá lehet érezni?"HakapesziM válasza:Nem esélytelen,de előbb szerezz sok gyakorlatot személyautóval.Kérdésedre minden szempontból korrekt választ kaptál,mellé egyéb útravalókat is kiegészitésül,tárgyilagosan leirva mire készülj.Ehhez a munkához nagy teherbirás kell,kitartás találékonysággal párosulva,teljeskörű elmélettel és gyakorlattal.Munkádat végig önállóan végzed,rendkivüli esetektől eltérően,segitség nélkül.Olvasd el újra figyelmesen a válaszokat,és gondold végig megfelelnél-e ezeknek az elvárásoknak,csak úgy van értelme a "C"kategória megszerzését vállalni.
2016. febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyjából egyébként olyan 40 ezer km-t vezetek le egy évben attól függ mennyi amolyan családi kirándulás van és azért gondolkodtam hogy talán érdemes lenne megpróbálni csak azért nem tudok dönteni mert a B kategória megtanulás nehzebben ment A-m meg nincs szóval nem tudom mihez viszonyítani.
2016. febr. 1. 22:25
 8/9 Tubarózsa ***** válasza:

Szia! Van értelme "megprobálni" anno a B n én is bénáztam, rengetek + órát vettem, rutin, forgalmi vizsga másodjára lett meg. Közel fél évig csináltam a B t és utána is nagyon sokat tanultam tőlem okosabbaktól. Ez kicsit több mint 7éve volt, jelenleg C,D jogsival a héten még oktatóval gyakorlok, jövöhéttől már dolgozom, mint buszvezető egy "nagy" buszos cégnél... (oktató elégedett velem, azért gyakorlok még, mert nincs C/Dre rutinom). Uh ha szeretnéd nem lehetlen ;)

Üdv 25N

2016. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. febr. 2. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!