Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mekkora össztömegű autóval...

Mekkora össztömegű autóval lehet 3,5T össztömegű utánfutót húzni?

Figyelt kérdés

8méteres, dupla autószállító, ráfutófékes trélerről lenne szó. Ezeknek az össztömege 3,5T.

BE jogsi kell hozzá, ezt tudom.

Az autón 3,5T-s vonóhorognak kell lennie, ezt csak sejtem.

Mekkora össztömegű autóra lehet rakni 3,5T-s horgot, amivel szabályosan elhúzhatok egy 3,5T-s trélert?

Első nekifutásra azt gondoltam, hogy egyértelműen olyanra, aminek a össztömege 3,5T. Aztán találtam pár pickupot, aminek az össztömege 2,8T körül van és 3T-s horoggal hirdetik. Ezekre például lehetne rakatni 3,5T-s vonóhorgot?



2016. febr. 4. 15:51
1 2
 11/12 anonim válasza:

John_McClane


A 6/1990 köhém rendelet 21.$ (4) paragrafusát érvényteleníti a 22.$ (2). Jogilag így lehetséges, hogy egy 3.5t-s autó vontathat egy 3.5t-s utánfutót.


21.§ (4): Ráfutó fékkel felszerelt pótkocsi abban az esetben vontatható, ha a pótkocsi össztömege nem haladja meg a vonó jármű össztömegének a háromnegyedét.

22.$ (2): Európai típusbizonyítvánnyal rendelkező járművek esetében a vontatható pótkocsi össztömeget az európai típusjóváhagyás során meghatározott értékkel megegyezően - a 21. § (2) és (4) bekezdésében meghatározott feltételek figyelmen kívül hagyásával - kell megállapítani.

2021. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ezt tudjuk, 5 évet késtél :)
2021. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!