Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Baleset esetén köteles vagyok...

Baleset esetén köteles vagyok megvárni a kiérkező rendőröket?

Figyelt kérdés

A mai nap folyamán elsőként értem egy baleset helyszínére. Azonnal láttam, hogy történt személyi sérülés, így egy percig sem gondolkodtam. Megálltam és odasiettem, megkérdeztem tudok-e segíteni. Megköszönték, kérték hozzak kötszert és nézzem meg a súlyosabb sérültet. Mire visszaértem az elsősegély dobozommal, már más autós is megállt, azonnal kezelésbe vettük a kislányt, aki látszólag csak könnyebben sérült, de erősen vérzett a homloka több helyen is.

Közben a baleset résztvevői hívták a mentőket és a rendőröket. Amikor már úgy láttam, hogy többet nem tehetek és egyre többen lettünk a helyszínen, akkor beültem az autóba és eljöttem.

Magát a balesetet nem láttam, segítettem és amikor már úgy gondoltam, hogy nincs rám szükség, akkor tovább álltam.

A két összetört autó bő másfél sávot elfoglalt, közben kerülgettek minket autósok, ezért nem éreztem gondnak, ha én is tovább állok. Mint első helyszínre érkező, meg kellett volna várnom a kiérkező "szerveket"?



2016. febr. 8. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha érdemi információid vannak a baleset körülményeiről, akkor érdemesebb ott maradni és legalább későbbi vallomástétel céljából meghagyni az adataidat.
2016. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bbbf válasza:
Nem kötelező megvárnod a hatóságokat, de érdemes, ha tényleg nem sokkal előtted történt a baleset. Ami kötelességed az a tőled elvárható segítség nyújtása, amit te meg is tettél.
2016. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Gábor t ***** válasza:

Szia. Voltam hasonló helyzetekben , Az egyik egy kisebb ütközés volt, a két vezető anyázva szált ki sértetlenül, itt el mentem .

A másik, városon kívűl elöttem csattantak , egy ember meg halt , eszembe se jutott el menni , kellet a segítség, segélydoboz szóba se került.

Nem volt rád ott már szükség. ...

2016. febr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól


58. § (2) Ha a baleset halált vagy személyi sérülést okozott, a balesetről a rendőrhatóságot (a legközelebbi rendőrt) haladéktalanul értesíteni kell és a lehetőséghez képest gondoskodni kell a nyomok megőrzéséről; a helyszínt csak az intézkedő rendőr engedélyével szabad elhagyni.


---


Szerintem a kresz egyértelműen fogalmaz.

2016. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Gábor t ***** válasza:
Mi elött valaki kérdezi : A halott az halott , A tulélőnek ki rángattam az ajtaját, ő el sétált , késöb a "többiek" betakarták egy pléddel.
2016. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Gábor t ***** válasza:
4. egyértelmű választ adott.
2016. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az volt az első kérdésem, hogy hívott-e már valaki rendőrt, mentőt. Éppen telefonált egy sértetlen utas, így tőlem csak a dobozt kérték és segítséget az ellátásban. Ott voltam 10 percet kb., majd vártam még 10 percet amíg csak jöttem mentem, tébláboltam, vártam. Mivel munka közben történt az eset és én éppen rohantam az egyik telephelyünkre, így azt gondoltam én megtettem, amit tudtam, nincs már rám szükség.

A balesetet nem láttam, hasznos infókkal nem tudtam volna szolgálni, így tök mindegy. Csak az járt a fejemben, hogy mennyire jó, hogy nem 2 perccel előbb indultam el, mert akkor engem kaszáltak volna telibe kanyarban, frontálisan.

Gondolom nem fognak előásni a föld mélyéből és számon kérni, hogy miért is nem vártam meg a rendőröket, de ha még is, akkor valakit képen röhögök kínomban...

2016. febr. 9. 18:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként nyilván ha halál esettel járt volna, súlyos sérült van, vagy esetleg több sérült is van, akkor eszembe sem jutott volna tovább menni a rendőrök kiérkezése előtt úgysem, hogy éppen siettem.
2016. febr. 9. 18:03
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, lepontozhatod a válaszaimat, meg lehet diskurálgatni arról, hogy van-e rád szükség vagy nincs, de a jogszabály - amit be is idéztem - kerek-perec kimondja, hogy személyi sérülés esetén a helyszínt csak az intézkedő rendőr engedélyével szabad elhagyni. Pont.


A kresz nem javaslat, hanem kötelező. Rád is.


Nyilván az adott szituációban nem oszt nem szoroz, hogy ott voltál-e a rendőr kiérkeztéig, de a kérdés nem ez volt, hanem hogy köteles vagy-e megvárni a rendőrt - erre pedig a válasz egyértelmű igen.


Lehet ismét lepontozni.

2016. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Úgy érzem kicsit túlstresszeled a dolgot.

A válaszodat elfogadtam, most kapaszkodj meg!! SENKIT nem értékeltem, sem pozitívan, sem negatívan, jó nagy bunkó vagyok... másoknak köszönd az értékelést, ne nekem!

2016. febr. 10. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!