Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mekkora arányú vonóerőt...

Mekkora arányú vonóerőt képesek kifejteni a járművek súlyukhoz képest különböző súrlódással?

Figyelt kérdés

Kicsit nehézkes a kérdés megfogalmazása, ezért itt kifejtem bővebben. Egyszer azt olvastam, hogy egy jármű kifejthető vonóereje a tömegének körülbelül a negyede. Viszont magam is tudom, hogy komoly különbségek lehetnek a különböző gépjárművek között e téren, attól függően, hogy milyen módon viszik át az erejüket a talajra. Az érdekelne, hogy a tömegéhez képest mekkora vonóerőt tud kifejteni valami, ha 1.sínen, acélkerékkel üzemel 2. gumikerékkel, úton 3. lánctalppal, természetes talajon.

Tudom, hogy ez nem egy könnyű kérdés, azért is tettem fel másoknak, mert magam nem tudom rá a választ. Igazából a körülbelüli arányok is megfelelnének.


2016. febr. 9. 22:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!