Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sárga halogén fény - jégfehér,...

Sárga halogén fény - jégfehér, rideg halogén fény?

Figyelt kérdés

Gyárilag az autómban gyönyörű szép, vakítóan hófehér színű ízzók voltak. Kiégett az egyik, na erre kicseréltem szabványos H7-esre, és majd eldobtam magam, mert ránéztem szemből, és az egyiknek sárgás és elég gyenge fénye volt, a másiknak pedig a megszokott, szép fehér és jóval erősebb.

Nem tudtam mire vélni, elvittem szakszerívzbe, ott meg elhitették velem, hogy én rosszul látok, és ők se tudtak jobbat, minthogy mind a kettőt kicserélték, hogy egyformán xar legyen, és most akkor mindkettő gyengébben, sárgásabb fényt ad.


Valaki tudja milyen H7 ízzó kell ahhoz, hogy megint az a jégfehér szín legyen? Nagyon szeretnék megint olyat, na de ezt a H7-esek között hogyan keressem? Sima 55 W-os, semmi különös nincs ráírva, tehát teljesen passz a részemről. Az még durvább, hogy a szakszervíz részéről is passz, na de szeretnék olyan ízzót, ez a lényeg.


Van valami külön neve az ilyen nagyon fehér színt kibocsátó halogén H7-esnek? Mert most a "szokásos" sárgás fényt adó van akkor benne, de ezzel nagyon nem tetszik.


Köszi előre is akinek van ötlete.


2010. márc. 30. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ez még a gyári izzó volt, akkor célszerű pontosan ugyan azt venni! 4000 Ft alatt nincs olyan izzó amit te keresel, ami neked kell az tizest súrolja.

Nem kamu tuning izzót kell venni a praktikerben, hanem tisztességes izzót, ne de ezt nem rád értem, hanem általánosságban.

2010. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az Osramnak vannak egész jó izzói.

Nightbreaker,:

[link]

vagy a silver star:

[link]


"Erőssége abban rejlik, hogy használatával a megvilágított területen mintha nappali fényviszonyok uralkodnának. Jól beállított reflektorokkal egyenletes és fényes a megvilágítás."

[link]

2010. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
lehet kapni pl osrambol megnövelt fényerejűt. a jók az emlékeim talán még xenongázzal is töltik (persze ettől nem lesz xenon izzód), azoknak fehérebb fénye van az átlagosnál! párba vegyed őket, és nem is olyan egetverő összeg! a praktikeres, tescós cuccoktól én is óvva intelek. továbbá nem ajánlom a 80/100W izzókat sem! bár azok H4esek. de a legjobban egy 4300k-s xenonszettel járnál
2010. márc. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi, és ien, már az első válaszra is azt mondom, h pontosan ezért vittem a suakszervízbe, hogy ott pontosan olyan ízzót tegyenek bele amilyen a gyári, ezt megígérték.

Na erre fel meglepődtem rendesen amint megláttam, és még bizonygatták, hogy nyilván én látok rosszul és ez így jó és így is volt ahogy van. Az ész megáll.


Amit belinkeltél, annak utána nézek, köszi.

2010. ápr. 1. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!