Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországi segédmotor...

Magyarországi segédmotor kerékpárral a szomszédos országokban lehet utazni?

Figyelt kérdés
A szomszédos országokban rendszámkötelesek úgy tudom.Mi ezzel a helyzet akkor most?
2016. febr. 20. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokan állítják,hogy felragasztasz hatra egy nagy H betűt,azt senki nem szól semmit!Amit eléggé hihetetlennek tartok,mert az összes környező országban rendszámkötelesek a kismotorok,nem hiszem hogy bárhol is meghatna valakit egy hátra felragasztott H felségjelzés!Nem rég volt hasonló kérdés,ott is irtak páran,hogy ragassz fel H betűt!Ott kérdeztem hogy aki ezt írja az tapasztalat,vagy egyszer látott olyat aki halott ilyanról,de nem érkezett válasz!A neten talált cikkek között viszont mindenhol azt írják,hogy minden ország maga szabályozza a kismotorok forgalomban történő részvételét es az alapján kell eljárni!
2016. febr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

H betű mindenképpen kell..a legrosszabb esetben azt teheti az első, veled találkozó hatóság, hogy ad egy ideiglenes rendszámot...


...ha fizetni kell érte, akkor a tiéd lesz, és nem kell leadnod.


azt javaslom, hogy töltsd le egy szomszédos ország segédmotorra vonatkozó kresz részletét, abból kideül...illetve gúglizd be..

2016. febr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is kétlem hogy egy felragasztott H betű elégséges, azt is értem hogy minden ország maga határozza meg a honos segédmotor kerékpárok közlekedését.Ha átmegyek Sopronból simsonnal a szomszéd ausztriába akkor mi van?Megbüntet az osztrák mert nincs rendszámom?Egy ismerősöm mesélte hogy anno a yugókhoz be sem engedték rendszám nélkül...kíváncsi lennék járt -e valaki kismocival a határ túloldalára
2016. febr. 22. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!