Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kettős államporgár (szerb-magy...

Kettős államporgár (szerb-magyar), szerb forgalmi engedéllyel vezethet magyar táblás kocsit?

Figyelt kérdés

2016. márc. 4. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerb forgalmi, magyar rendszámmal? - olyan nem lehet.

Szerb forgalmi szerb rendszámmal, vagy magyar forgalmi magyar rendszámmal vezethető

2016. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szerb forgalmi engedélyhez nem adnak magyar (rendszám)táblát.

Netán a forgalmi engedélyen a vezetői engedélyt (Jogosítvány) értetted?

2016. márc. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, a jogosítványra gondoltam. Konkrétan az érdekelne, hogyha vennék egy magyar rendszámú kocsit, azt az országomban, Szerbiában hajthatnám e, vagy kell hozzá magyar jogosítvány?
2016. márc. 4. 23:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy sokan vannak az oldalon, akik tisztában vannak a szerb szabályokkal.

Én úgy gondolom, hogy ugyanúgy működik a dolog, mint más országokban, vagyis honosítani kell az autót Szerbiában.


Ezt leginkább azért gondolom, mivel Magyarországról ki se viheted az autót magyar rendszámmal. Ha külföldi a vevő, akkor a magyar rendszámot le kell adnia az eladónak, ki kell vonatni forgalomból az autót, és a külföldi vevő export rendszámmal (Z rendszám) viheti ki az autót az országból. Ráadásul ez az eladó érdeke, hiszen különben örökre a nevén marad az autó, és fizetheti az adót meg a biztosítást élete végéig.

2016. márc. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy kolleganom, aki szerb, neki Nemetorszagban nem fogadjak el a jogsijat. Autot vehet, de nem mehet vele, amig nem vizsgazik es honositja uniosra.
2016. márc. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja bocs felreolvastam, szoval forgalmi, nem jogsi.


Magyar rendszamos autot magyar forgalmival tudsz vezetni, ezt Szerbiaba mennyire toleraljak hosszu tavon, az jo kerdes.

2016. márc. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2019. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!