Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol szerezhetnék olcsón...

Hol szerezhetnék olcsón gyújtástrafót az Oetl Om 220m típusú kis traktoromhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem rég megdöglött a kerti munkára használt Oetl Om 220M típusú egytengelyes kis traktorom, és a jelek szerint nagy valószínűséggel a gyújtótrafó adta meg magát. Amit abból gondolok, hogy pár éve már lett cserével,és most jelen pillanatban nem ad szikrát. Próbáltam használt alkatrészt keríteni az általam ismert portálok, és boltok segítségével. (Oldalak közül jártam a : jófogáson, teszveszen, vateran, agroinform-on és facebookon lévő egy két csoportban.) Eddig eredménytelenül. Néztem "új" alkatrészt amit egyetlenegy oldalon találtam,de valami aránytalanul magas áron.

Ezen a linken lehet megnézni:

[link]

A kérés az lenne, hogy ti esetleg tudtok olyan oldalt ahol lehetne normális alkatrészt találni normális áron ?

Köszönettel egy Anonim kertmívelő :D



2016. márc. 12. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól látom a képen, akkor ez az egység tartalmazza a komplett gyújtást, vagyis a jeladó tekercset, tirisztoros áramkört, nagyfeszültségű trafót és persze a tápforrást biztosító tekercset egyben. Pont ez a gond hogy kereskedelmi megfontolásból kiöntötték az egészet, pedig lehet hogy benne csak egy 300 Ft-os tirisztor ment tönkre, esetleg a kondenzátora.

Ne add fel mert egy motorkerékpárnál jártam így, végül bontottan kaptam egy ezresért. Persze az nem ilyen típus volt.

2016. márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szépen leveszed a tekercset, besétálsz egy kisgép szaküzletbe, és válogattok a kínálatból, vagy megnézitek katalógusban a méretei alapján.

Szinte az összes rotakapa és fűnyíró ilyen tekerccsel működik, és 6-7 ezer, nem 63 ezer az ára.

Különböző méretek vannak, a lényeg a csavar távolság, és hogy a vasmag a megfelelő helyen legyen.

[link]

2016. márc. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még egy: megkérdezted a kereskedésben, biztos hogy nem elírás a 63 ezres ár?
2016. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Hát mindenképp hogy nem elírás.Max ha minden szakad megpróbálok valamilyen másik alkatrészt
2016. márc. 13. 14:17
 5/6 A kérdező kommentje:

És az lenne még a kérdésem: Kaptam pár gyújtótekercset hozzá amit váltig állít az ismerős, hogy jó. Persze még mindig nincs. A kérdés az lenne, hogy multiméterrel ki tudom mérni, hogy működik-e ?

A válaszokat előre köszi

2016. máj. 28. 20:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudod kimérni csak műszerrel.

Nagy menetszámú vasmagos tekercs, gerjesztened is kell, és kell neki a jeladás is. Feleszereled megrántod, ha szikrázik, akkor jó. Úgyis szét kell kapni...

2016. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!