Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miben más Ausztriában autóval...

Miben más Ausztriában autóval közlekedni, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

1. Mennyik a sebességhatárok, lakott területen, lakott területen kívül, autópályán?

2. Kell-e világítani lakott területen kívül?

3. Ha a rendőr megállít, mit kér igazoltatáskor?

4. Vannak-e új típusú táblák, amiről tudnom kell, mit jelent?

Stb.


2010. ápr. 3. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanolyan minden mint itt, csak sokkal jobbak az utak. Minden más ugyanaz, ami mégsem az táblával jelezve van- amiket ismersz, ha itthon vezetsz.
2010. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

be kell tartani minden szabályt, és nagyon szigorúan véve át kell engedni a gyalogosokat. ha továbbhajtasz, megbüntethetnek (ismerősöm járt így, egyszer ausztriában, egyszer svájcban) - nekem tetszik hogy ezt ilyen szigorúan veszik:)

a sebességhatárt is baromira komolyan veszik. lakott területen belül, ha gyorsabban hajtasz, nagyon felháborodnak.

2010. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ausztria sebességhatárok:


Lakott területen: 50 km/h

Lakott területen kívül: 100 km/h

Autópálya: 130 km/h

Engedélyezett alkohol mennyiség: 0.5 g/l


A sávok keskenyebbek, néha egy kamion mellett való elhaladás ijesztő lehet! Nem vicc! Az útvezetők nem fehérek, és vagy 1 méterrel magasabbak, ép azért, ha havazás / hófúvás van, akkor is lehessen látni az útjelzőket!

Az út minősége sokkal jobb, mint nálunk!


Világítani kell lakott területen belül és kívül is, mindig!


A rendőrség sokkal komolyabban veszi a szabálytalankodást; helyszíni bírságot szab ki! Náluk lehet - sőt KELL - alkudozni a bírság összegét ideértve! :) Lehetőleg szabályosan közlekedj!

2010. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy melyik Ausztriában járok akkor, ha ott jobb minőségűek az utak, mint Magyarországon. Bizony elég sokat kocsikázok arrafelé, és pl. az autópályák színvonala összehasonlíthatatlanul rosszabb, mint Magyarországon...

Ami eltérés az a "jelöletlen utak" minősége. Az valóban jobb. Tehát ott kb. homogén az utak állapota, a legkisebb faluba is jó út megy, de ezzel együtt az autópályák sem kiugróan magas színvonalúak.

2010. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló már leírták, hogy fizikailag miben más, én viszont hozzátenném, hogy ott van autós társadalom, míg nálunk barmok vannak.
2010. ápr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, 2-3 éve eltörölték a kötelező nappali fényszórózást. Hogy nem szívj emiatt, ha mégis tévednék, akkor a határ után pár kilométerrel, figyeld meg az osztrák rendszámú szembejövőket. Ha világítanak, akkor tégy úgy, ha nem, akkor meg kapcsold le!


Még valami: Vannak fizetős utak és alagutak. "Maut" vagy "Mautpflichtig"* szóval jelzik őket. A térképen külön jelölve vannak. Ha spórolós vagy, akkor útvonaltervezésnél vedd ezt figyelembe!


*nem tudom, melyik a kettő közül

2010. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem pl kifejezetten tetszik a stopplámpás megoldás, mikor a zöldnek a vége közeledik, elkezd villogni, így tudod, hogy mindjárt sárgára vált, nem mint itthon, a sárgáért is már büntetnek. De a hycomatok már nem gondolnak arra, hogy sehonnan sem tudja senki előre megmondani, mikor lesz sárga...Ott igen!
2010. ápr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!