Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell a kuplungot...

Hogyan kell a kuplungot használni?

Figyelt kérdés
Nem tudom használni a kuplungot. Nem érzem egyszerűen hogy hol kezd fogni meg a gázzal együtt használni... Bele lehet ebbe jönni és ha igen mit tanácsoltok? Egyáltalán hogyan kell jól használni a kuplungot??
2016. márc. 24. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Bele lehet jönni. Csináld ahogy az oktató mondja, vagy aki veled van.
2016. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
72%
belejössz idővel, de ha nagyon nem akar menni és nem is szereted, akkor egyszerűbb az automataváltós autót használni. (annyira bele lehet jönni, hogy a jogsit megszerezd, aztán utána vagy a rutin miatt már menni fog, vagy veszel automatát.)
2016. márc. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
én is tanuló vezető vagyok és nagyon sokat bénázok a kuplunggal :) itt van egy érthető leírás: [link]
2016. márc. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
nekem úgy magyarázta az oktató, ha felemelem a kuplungot, akkor a motorfék szabályozza a kocsit.
2016. márc. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

#4

Van ilyen is de az más téma, ezzel most ne zavarjuk meg a kérdezőt.

2016. márc. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy idő után " megszokod " de tényleg. Addig a legrosszabb míg az ember direkt figyel rá, de mikor eljutsz arra a szintre hogy megszokásból megy akkor már úgy rááll a lábad alapból is, hogy simán fog menni.
2016. márc. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Van ugye a fogáspont a kuplungnál, ezt kell megtanuld, hogy hol van.

Indulás: elkezded lassan emelni a kuplungot fogáspontig. Ebben a pillanatban adsz egy pici gázt is (kb 1 cm a gázpedálon elég lesz). Mikor eléred a fogáspontot (érzed hogy megindul az autó), akkor ott megtartod a kuplungot 2-3 másodpercig. Közben tartod a gázpedálon is a lábad. 3 másodperc után lassan engedd fel teljesen a kuplungot, és még adj egy kicsit nagyobb gázt, hogy gyorsíts ki, után jöhet a váltás. Ezt gyakorolod el 100x. Vagy mégtöbbször. Utána álmodban is menni fog. Fel a fejjel, mindenkinek nehezen ment először, renegeteg gyakorlás kell.

2016. márc. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!