Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most meg fognak büntetni?...

Most meg fognak büntetni? Mennyi az esélye és ez mennyitől, mennyiig terjedhet

Figyelt kérdés
A városban autóztam, amikor a fix traffipax előtti jelzőlámpa, zöld jelzésről-> sárgára váltott. Pont, mikor odaértek, vagy előtte egy 10 és másodperccel. Tudomásom szerint, balesetveszélyes az utolsó pillanatban belefékezni, mert ha jönnek mögötted belédszaladhatnak. A telepített fix traffikra is vonatkozik ez a kresz szabály? Nehéz lenne bizonyítani az igazamat? Félhetek bünetetéstől? Ha igen, akkor mennyitől, mennyiig terjedhet? nagyon fosok. Bunkó válaszolók mellőzzenek. Köszi.
2016. ápr. 6. 15:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Odaértem**
2016. ápr. 6. 15:37
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha belecsusztal a pirosba, akkor igen, lehet hogy lekaptak (de a traffipax sebesseget mer altalaban, nem lampat).


Valoban balesetveszelyes befekezni, de en megis inkabb satuzok ha meglatom hogy sargul a lampa, mert sokszor rohadt rovid a sarga es nem ersz at rajta. A mogottem jovo meg figyeljen a fektavra, ha belemjon, o a hibas.


Elkerulheto a baleset persze ha nem fekez az ember hirtelen a lampanal, de a csekk magas, szoval inkabb a kockazat hogy belemjonnek de fizeti a biztosito mint a kockazat hogy pirosbacsuszok es a gatyam is otthagyom.

2016. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sárgán áthaladásért már vagy 3 éve nem büntetnek. De ahhoz át kell érjél a sárgán. Ahol 50-es korlátozás van ott 3 mp-ig világít a sárga (70-esnél 5mp-ig) ennyi idő alatt 40m-t teszel meg, ennyi idő alatt kényelmesen meg tudsz állni a kereszteződés előtt. Nyilván ha 50 méterrel előtted vált sárgára a lámpa akkor a fékezés mellett kell döntsél.
2016. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem volt 50 méter, kb 1cm er igen cm ert mondhatok mert biztosan nem volt több. Mikor odaértem és akkor
2016. ápr. 6. 15:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha egy centiméterrel előtted váltott pirosra a lámpa akkor azt jelenti, hogy 40 méterrel előtted váltott sárgára.
2016. ápr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Figyu, nem tudom pontosan hogy hány centi lehetett, meg méter. Annyit tudok hogy azon az útszakaszon 50km /h a megengedett. Pont amikor elérték a jelzőlámpa akkor kapcsolt sárgára.
2016. ápr. 6. 16:10
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Ne a sárgát nézd. Van egy vonal, amin nem haladhatsz át, ha PIROS a lámpa. Amikor a vonalon áthaladtál sárga volt vagy piros? Ez a kérdés, nem az, hogy hány centi egy másodperc.
2016. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amikor a vonalra érhettem, akkor mutatott sárgát. Emlékezetem szerint
2016. ápr. 6. 16:34
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Akkor a kérdés túl van tárgyalva. Nyugodj meg, szívj el egy cigit, senki nem fog megbüntetni.
2016. ápr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sárgán átmehettél volna nyugodtan.
2016. ápr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!