Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztalataitok szerint...

Tapasztalataitok szerint mennyitől kezdődik egy jó használt autó?

Figyelt kérdés
Kiszámoltam, decemberig 640 ezret tudnák félretenni, a barátom persze nem szeretné, ha beleadnék, de ő is segített már nekem, sőt a szülei is, szóval ez a minimum. Nagyon boldog lenne, ha már idén meg tudná venni magának, és ennél többet szerintem nem is nagyon szeretne rászánni. Valami olyasmit mondott, hogy max. 800-ig megy, és végül is azt is ki tudom még spórolni valahogy a félév alatt, de akkor nagyon-nagyon vissza kell fogni magunkat, és az meg nem tudom, megéri-e. Szerintetek? Nektek milyen első autótok volt? Meddig szolgált?
2014. jún. 26. 07:41
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*tudnánk
2014. jún. 26. 07:42
 2/22 A kérdező kommentje:
A jót arra értettem, hogy ne tragacs legyen, ne legyen égő leparkolni vele, futott km 100 ezer alatt legyen, ne zabálja a benzint, lehetőleg 5 ajtós... Létezik, vagy emeljük meg az árat pár százassal???
2014. jún. 26. 07:47
 3/22 anonim ***** válasza:
47%

Dacia fiat suzuki citroen-ből már 1 misiért jót kapsz.


opel ford vw. 1 misiért kicsi az esély hogy jót kapsz. (ha dízel akkor pláne)


bmw audi 1 misi környékékén trágyadomb.

2014. jún. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Én egy 99-es Honda Civicet vettem nem régiben kicsivel 700 ezer felett. 200 ezer körül jár a kilométer mutató, de semmi pénzért nem cserélném el egy 100 ezer km-es dacia-ra vagy citroenre. Az autó nagyon jól megy, relatív jó a fogyasztása, kényelmes, klímás és ha odafigyelek rá és rendben tartom akkor még egyszer annyi kilométer tutti belemehet, mint amennyi van benne. Megjelenésre is nagyon szép szerintem, sikerült egy jó állapotú példányt kifognom, meg szokták dicsérni, hogy milyen szép autóm van. A szerelő is miután kicserélt benne néhány elöregedő alkatrészt (tömítések ilyesmi) azt mondta, hogy rendben van az autó és nyugodtan mehetek vele külföldre meg ahova akarok. Én csak ajánlani tudom! Bár azzal számoljatok, hogy az átíratás költségeivel együtt meg szerelői átvizsgálással meg egy első nagy szervizzel együtt, azért rá kell számolni még a vételárra.

Még annyi, hogy nem érdemes egyik típusból sem a legolcsóbb hirdetett példányt megvenni. Az esetek 90%-ban az nem véletlen olcsóbb, mint a többi ugyanolyan autó. Inkább vegyetek egyel régebbi modellből egy olyan ami árban úgy középen helyezkedik el és szép, megkímélt állapota van.

2014. jún. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ! Nekünk igazából nem szempont, hogy esztétikailag 10 pontos legyen, meg első autónak tökéletes lesz egy Dacia, Fiat vagy Citroen is, nem szeretnénk amúgy sem többet mutatni, mint amit megengedhetünk magunknak, és még a legolcsóbbat is éppen hogy megtehetjük, tehát jók lesznek ezek! :D De köszi az ellenpéldát, hasznos volt! Meg tudnád mondani, hogy a vételáron kívül még kb. milyen plusz költségre számíthatunk, ill. hogy az kb. mennyire fog kijönni? Plusz 100-150?
2014. jún. 26. 09:09
 6/22 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Ilyesmiket nézünk... szerintetek?

2014. jún. 26. 09:11
 7/22 Beviz Elek ***** válasza:

szerintem ne azt nézd hogy mennyire égö leparkolni, a km-t pedig föleg felejtsd el.


úgy gondolom, hogy legyen inkább jóállapotú, olcsón fenntartható.


minél öregell, annál több alkatrészt kell cserélni

2014. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Beviz Elek ***** válasza:

szerintem ne azt nézd hogy mennyire égö leparkolni, a km-t pedig föleg felejtsd el.


úgy gondolom, hogy legyen inkább jóállapotú, olcsón fenntartható.


minél öregell, annál több alkatrészt kell cserélni, de nem mindegy az alkatrész beszerzési ára. (az ár függ az autó korátôl és a kategóriától)


az enyém pl 17 éves, láncos motor, nagyon jó japán, ha nem.tolid neki hidegen, akkor az az életed végéig menni fog (olajcserékkel persze).

a kasztnielemeket jóformán gombokért megveszed egy bontott autóról.


én 400ért vettem, +200 egy donor (emellett még vagy 100at ráköltöttem). minden alkatrészböl 2 van, a donor a gyári sport verzió, természetesen össze is lett építve. a kollégám átült a 2005-ös audi a4 s-line-ból és tátva maradt a szája

2014. jún. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
700e forintért már kaphatók egész jó Astra G-k is.
2014. jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

41 éves vagyok 4 használt autó után a 2. újat taposom (igen a jóóó öreg autók amikbe van anyag és nincs túlbonyolítva)


A jó öreggelel amik a világból is kimennek valószínű jók is évi 10.000km ig. Én évi 50.000km megyek hullottak ki alólam a jÓÓÓÓ öreg autók.


2007 1.6 tdci-vel 190.000km mentem de még DPF-et sem kellet cserélni. Most egy 2012.es citroen c4-em már 87.000km-er. Nincs az JÓÓÓ öreg vas ami ezt bírná.



A LEHETŐ FIATALABBAT a márka mindegy ! INKÁBB EGY ÚJ DÁCIA MINT EGY 20ÉVES AUDI.

2014. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!