Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Karosszériásoktól lenne egy...

Karosszériásoktól lenne egy kérdésem, ami szakmai jellegű!?

Figyelt kérdés
Hátsó sárvédő javításnál, oldhatatlan kötésű elemcserénél, a javítóelemet ráhagyással szoktátok felhegeszteni? Úgy értem a régi elem és az új elemet pontosan méretre vágjátok, vagy ráhagyást hagytok, (a régi csúszik az új alá) egymás elfedését és úgy hegesztitek össze? Az értelmes válaszokat köszönöm.

2016. ápr. 17. 01:15
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Máshogy nem si iggazán lehetne.
2016. ápr. 17. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Kb. 1 centis ráhagyással csináljuk és van egy speciális peremező fogó, amivel az egyik lemezbe nyomunk egy törést, a másik lemez pedig ebbe illeszkedik bele. Így egy szintben van a két lemez és ez a perem merevíti is az anyagot, kevésbé húzza el a hegesztés.


[link]

2016. ápr. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm, második hozzászóló nem biztos hogy teljesen értette mire gondoltam! Ha van még valaki aki tudna benne segíteni annak megköszönném....
2016. ápr. 19. 23:06
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második hozzászólónak időközben leesett mire gondol! Köszönöm
2016. ápr. 20. 06:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálom érthetőbben leírni, hátha sikerül :) Tehát, a két lemezt egymásra lapolva, kb. 1 centi átfedéssel illesztjük össze, de ha csak simán egymásra hegesztenénk, akkor egy anyagvastagságnyi szintkülönbség lenne az összeillesztett felületen. Azzal a fogóval, amit linkeltem, az egyik lemezbe, az átlapolás teljes hosszában préselünk egy L-alakú törést, ami kb 1 mm mély. A másik lemez, ebbe a törésbe illeszkedik bele, így egy szintbe kerül a felület. Jóval kevesebb gitt kell rá és mint írtam, merevebb lesz a lemez, kevesebbet kell utólag egyengetni.
2016. ápr. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:
29%
Jó volt az a #2 válasz elsőre is. Ha külön magyarázat kell hozzá, akkor valami hiányzik a kérdezőnél az alapokból.
2016. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi Veterán kedves vagy! Mint írtam fentebb leesett és értettem is! Köszönöm a segítséget sikeresen megoldottam, igaz nem ezzel a módszerrel mivel nincs peremezőm! Ponthegesztéssel aláhegesztettem egy kb4 cm lemezcsíkot és arra fektettem fel! Köszönöm a segítséget
2016. máj. 12. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!