Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az elsőbbségről való lemondást...

Az elsőbbségről való lemondást minden esetben el kell-e fogadni? (kreszvizsga)

Figyelt kérdés
A internetes tesztben és a könyvben is más a megoldás.
2016. ápr. 29. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem, az csak egy lehetőség. És sokan nem szokták elfogadni, ha a másik lemond, mert mi van ha valami baleset történik.. És akkor nincs olyan, hogy a másik lemondott, nem lehet bizonyítani és akkor ki lesz a felelős?..
2016. ápr. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Sváboknál jártam így Baden-Württembergben, udvariaskodni akartam, erre mutatja az öreg hogy neki ott a tábla.

Akkor nem értettem miért nem fogadja. De ha belegondolok, jön egy idegen, és velem akarja fizettetni a fényzését, lemond az elsőbbségéről és jól belémjön, akkor tanú nélkül én vagyok a hunyó. :S

2016. ápr. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Helyzettől függ erősen.
2016. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké köszi a válaszokat
2016. ápr. 30. 19:20
 5/5 Crisopher ***** válasza:
100%

2-es: Ez nekem is ismerős.

Még friss jogsisként volt két teljesen egyértelmű helyzet, amikor szinte indokolatlanul lemondtam az elsőbbségről. Még jeleztem is nekik, és fékeztem is, hogy kimenjen. Ennek ellenére szinte majdnem meg kellett állnom, mire ténylegesen kimentek elém. Innen is látszik, hogy az elsőbbségről nem minden esetben kell lemondani, és nem is minden esetben fogják elfogadni a lemondást. Ez tényleg nagyon helyzettől függ. Például kell az is, hogy a másik nagyon egyértelműen jelezze a szándékát.

2016. máj. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!