Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti hány óra után tették le a...

Ti hány óra után tették le a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Most lett meg a 40. órám, (38. után lett meg a kötelező 580 km), de még mindig vannak gyermeteg hibáim, pedig 6 nap múlva vizsgázok. 30. óra után volt az hogy 2x nagyon jól ment a vezetés, de most az utóbbi 2 alkalom számomra botrány volt, 2 óra vezetés alatt megbuktam legalább 2-3x és nagyon elbizonytalanít, számomra elég nehéz a sok szabálytalanul közlekedő között a vizsgának megfelelően szabályosan menni, az oktató is mondta olyan voltam mint aki életében most van először forgalomban. Nem nagyon szeretnék többet költeni a jogsira mert lassan elfogy a rászánt keretem szóval jó lenne elsőre levizsgáznom.

2016. máj. 20. 10:47
 1/7 anonim válasza:
90%
60 orat kb.
2016. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Ne gondold, hogy ha atmesz es meglesz a jogsid fogsz tudni vezetni.

Naponta fogsz "megbukni" kar igy nezni a dolgot.


A vizsga csak arrol szol, hogy mutass valami "kirakatot", hogy kb ismered a szabalyokat, de valojaban vezetni a forgalomban fogsz megtanulni tobb km levezetese utan.



A vizsga ilyen szempontbol elegge mulik a szerencsen is, ha jon egy gyoker es rosszul reagalod le (lehet helyesen jarsz el, csak nem pont ugy szabalyszeruen ahogy elvarjak), akkor megbukhatsz, ha minden jol megy atmesz.

Ne stresszelj ezen, probalkozz, hatha.

Ettol fuggetlenul lehet kell meg potorat venned/ujra vizsgazni, de ez a lehetoseg nem csak 40, hanem 80 ora uta is fenn fog allni, szoval ezen kar aggodni.

2016. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Vannak hullámvölgyek, visszaesések, rosszul sikerült gyakorlások, az oktató az alapokra tanít meg, a gyakorlatok tökéletesítéséhez több százezer kilométer levezetése szükséges.

Annak semmi jelentősége, hogy mások hány óra gyakorlás után vizsgáznak le.

A vizsgának van egy lélektana, alap, hogy csak akkor érdemes vizsgára jelentkezni, ha reális esély van arra, hogy sikerül is.

Meg lehet bukni egyetlen hibával, az benne van a pakliban, de csak azért, mert "megvan a kötelező" fölösleges vizsgára menni, ha esélytelennek véli az oktató.


A vizsgadíj 11ezer forint, plusz a vizsgaórát is ki kell fizetni az oktatónak, illetve a vizsga előtt szokás még egy órát gyakorolni, így a vizsganap költsége 16-17ezer forint.

Sikertelen vizsga után újabb 16-17 ezres kiadás lesz a következő vizsga, s közben gyakorolni sem ártana, mert a vizsgabiztosok nézik a vezetési kartont is, van jelentősége náluk, hogy a tanuló mennyit gyakorolt.


Ne a tökéletes vezetés legyen az elvárás magaddal szemben, de az elvárható minimumot tudd pszichés nyomás alatt is (vizsgán mindenki izgul, de nem szabad túlstresszelni, bukást jelentő hibákra nem mentség az idegesség)

2016. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Még egy napja sem kérdeuték ezt utoljara.
2016. máj. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Végül sikeresen letettem elsőre, 46+2 óra vizsgával.

Nagy szerencsém volt mert nagyon rendes oktatót kaptam, egyszer majdnem elcsesztem egy elsőbbség adást akkor megnyugtatott hogy nem sietünk sehova. Kicsit balszerencsés voltam mert egy osztrák ünnep miatt sokan voltak a városba, nagy forgalom volt egyszer araszolgattam 15 percet. Voltak hibáim mondta utána az oktató de csak 3 hibapont lett behúzva. Nem gondolom hogy tudok vezetni, a következő időben csak rutinos sofőr mellett gyakorlok és ha sikerül szereznem egy olcsó benzines autót felhívom az oktatómat hogy vele is menjek kicsit.

2016. máj. 26. 11:30
 6/7 A kérdező kommentje:
És külön köszönet annak a markolósnak aki lehúzódott mert másodjára sem tudtam kielőzni mert nem láttam tőle a szembe sávot!!! :))
2016. máj. 26. 11:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendes vizsgabiztost kaptam*
2016. máj. 26. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!