Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B kategóriás jogosítvány...

B kategóriás jogosítvány megszerzésekor őszintén mennyi idő kellett, mire megtanultátok csúsztatni a pedálokat?

Figyelt kérdés

Még az elméleti vizsga előtt állok, de a Párom azt tanácsolta, hogy legalább elindulni tanuljak meg, mielőtt oktató keze alá kerülök, mert az elindulás a legnehezebb, és ha ezzel szúrok el több órát, akkor előfordulhat, hogy plusz órákat kell fizetnünk....

Eddig nem igazán megy a dolog, nem érzem a gázt és gyakorlatilag legalább egy percig tart, mire felengedem a kuplungot.

Az, hogy az oktató majd rásegít a pedáljaival, nem megoldás, mert meg kell tanulnom.

Szörnyen h.lyének érzem magam, amolyan "tipikus nő"- nek, hogy annyira nincs (még) érzékem a gázpedálhoz



2016. máj. 21. 17:22
 1/5 vatafak ***** válasza:
Akkor pláne gyakorolj. Kezdd azzal h gáz nélkűl is stabilan menjen az indulás utána jöhet az emelkedő amihez már a gázzal is játszani kell
2016. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Ebben kívülállók nem igen tudnak segíteni, van aki hamar ráérez, mások nehezebben, nagy a szórás.

Viszont az sem mindegy, hogy akitől tanulsz, az valóban képes-e tanítani, megfelelő tanácsokat adni, vagy tulajdonképpen egyedül kínlódsz.

Arra is készülj, hogy minden egyes autóban máshogy viselkednek a pedálok, máshol van a holtpont, keményebben, lágyabban mozdulnak.

Oktatóból is van jó, kevésbé jó, és rossz is, egy jó oktató sokat tud segíteni a problémák leküzdésében a tanácsaival, valóban neked kell megtanulni a pedálokat érzékkel kezelni, csakhogy erre nem feltétlenül a kötelező 30 órát kell rászánni, sokan még a jogosítvány birtokában is lefulladnak.

Az is hibás gondolkodás, hogy a kötele3ző 30 órát etalonnak tekintitek, sokaknak van szükség 40-50 óra gyakorlásra a sikeres forgalmi vizsgához, s nyugisabb akár pót-órákkal is, de felkészülten vizsgára jelentkezni, mint felkészületlenül, többszöri bukás után begörcsölni. A bukástól sem kell félni, előfordult az sokakkal és még sokkal meg fog történni, de a harmadik bukás után már plusz terheket is kell cipelni, (két vizsgadolgozatos a következő vizsgán, s ha nem sikerül PÁV).


Az otthoni "maszek" gyakorlás nem törvényes, de én nem vagyok ellenére, csak olyan helyen gyakoroljatok, ahol másokat nem veszélyeztettek, és nem is buktok le.

Az előre gyakorlás helyett viszont jobbnak vélem a párhuzamos gyakorlást, tehát amikor elkezditek a vezetés gyakorlását, az oktatód megmutat valamit, azt gyakorlod pluszban.

Mindent természetesen nem lehet így gyakorolni, de az elindulást, megállást, pedál kezelést, s ha van megfelelő hely a parkolásokat is. A parkolás gyakorlás jó példa arra, hogy azt az oktatók különböző módon tanítják, fölösleges több verziót gyakorolni, egy verzió legyen a fejedben, de annak minden egyes lépése.

2016. máj. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A csóró réteget képviseljük, nincs pénzünk plusz órákra, és plusz vizsgákra sem (viszont szükségessé vált, hogy én is jogosítványt szerezzek), ezért szorgalmazta a Párom az itthoni tanulást. Ezzel teljesen egyet értek. Kicsi az udvar, előre- hátra pár métert lehet menni biztonságosan, de azt gondolom, hogy megtanulni az elindulást (illetve tolatni) elegendő. Zárt kapu, a gyerekek ágyban vannak már, a szomszédok is behúzódnak ilyenkor.

Eddig 3 este ültünk bele az autóba. Első nap a váltót és a fékpedált kezeltem őrült módjára, de nem fulladtam le, csak egyszer. Másnap sorozatban lefulladtam (túl gyorsan emeltem a lábam a kuplungról és nem nyomtam meg a gázt annyira, hogy ok legyen) de a féket illetve a váltót már úgy kezeltem, ahogy kellett.

Harmadik nap pedig olyan szinten meg sikerült nyomnom a gázt, hogy kapart egy hatalmasat a kocsi (ugyan ez hátramenetben)


Tudom, a három nap még nem számít soknak, de látva azt ahogy kellene.... úgy érzem soha nem fog sikerülni. Egyszerűen (még) nem érzem az autót, a gázt.

Elméletben tudom mit hogyan kell, de azt sem érzem, amikor elkezdhetem csúsztatni....


Ezért is lettem volna kíváncsi, hogy kinek mennyi idő kellett, mire megtanult csúsztatni induláskor.

2016. máj. 21. 18:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Előtte már vezettem rengeteget magánterületen.
2016. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Érdemes megtanulni előtte. Viszont a tanulóautók annyira másképp vannak beállítva, hogy nehezen fulladnak le. Plusz nekem még gázt sem kellett adnom, elindult kuplung engedésnél. Ugye ez a legtöbb kocsiban nem így van. De veszíteni nem veszítesz vele, ha már úgy mész oda, hogy tudod. Lehetőleg mindent tanulj meg otthon, úgy gyorsabban jössz bele.
2016. máj. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!