Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi értelme az autópálya...

Mi értelme az autópálya matricának?

Figyelt kérdés

szerintem elsősorban közérdek(is), hogy ott közlekedjenek az autók, és ne a már amugy is zsúfolt, kevésbé biztosnágos kétsávos utakon.

Nyilván emiatt kevesebben használják az autópályákat, keresztülmennek a településeken stb.

Egyes országokban(pl: Románia) minden útra matrica kell, az autópályákra külön nem.

Szerintem nálunk is igy kéne, ezzel csökkenne a forgalom, szennyezés, zaj a településeken, nőne a biztonság és a hatékonyság.



2016. jún. 12. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem lenne rossz, ha bevezetnének egy díjat (ami persze nem majdnem 50 ezer forint, hanem mondjuk 10), amivel lehet minden főutat és autópályát, gyorsforgalmit, stb használni, és akkor nem lenne az minden utazás előtt, hogy jajj vegyek matricát hamar, meg jajj, inkább megyek a falukon keresztül, mert nincs pénz pályára, stb. De: ha egy ilyet bevezetnének, Magyarországon kitörne a világháború, a másik meg, hogy Romániában is szerintem addig nem kell fizetni külön autópályára, amíg ilyen kevés van (pofátlanság is lenne olyan kevés pályára díj). A következő 20 évben Romániában is átadnak majd 20 km autópályát még, és akkor tuti be is vezetik a külön díjat pályára.
2016. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben igazad van, de ha díjmentes lenne akkor boldog boldogtalan felmenne az autópályára és nagy forgalom esetén csökken az MOF, tehát kb. 40-50el lehet haladni rajta.
2016. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A mai magyar rendszer valóban logikátlan, mert az Orbán-maffia pénzéhsége miatt még a városi elkerülő utaknak számító autópályák is fizetősek, holott ezek ingyenessége valóban mindenki másnak az érdeke volna.


A városok közötti szakaszon viszont szerintem érdemi pluszszolgáltatást nyújtanak ezek az utak, mivel gyorsabban és biztonságosabban tudsz eljutni a célodhoz rajtuk keresztül. Én igazából indokoltnak tartom emiatt a többletdíjat (és ki is fizetem szinte mindig) és jobb is, ha a nagy sebességű távolsági és a rövidtávú, lassabb települések közti forgalmat ily módon is differenciálják. Ráadásul igy jobban érvényesül a használó fizet elve is.

2016. jún. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!