Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon merre lehet...

Magyarországon merre lehet túrázni enduroval? Nem közúton, hanem a természetben!

Figyelt kérdés
Akármerre járok, ahogy vége az aszfaltnak, egyből ki van téve vagy egy magánterületet jelző tábla, vagy egy motorosokat kitiltó tábla. Merre lehet itthon túrázni menni motorral?

2016. jún. 13. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudok egyetlen helyet sem. Nagyon helyesen mindenhol tilos. Mellékes, kinek a tulajdona, gépjárműnek - a közutakat nem számítva - nincs helye az erdőben.
2016. jún. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már ugyan miért? Nem egy üvöltő versenycrossról beszélek, hanem egy kulturált túramotorról. A szemetelők nagyobb károkat okoznak a természetnek, mint azok, akik normálisan csak világot akarnának járni.
2016. jún. 13. 12:50
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, Magyarországon a védett területeken a zajhatás, a károsanyag-kibocsátás illetve sok helyen a talaj és a talajon élő életközösségek védelme iránt az az alap, hogy minden nem erdészeti célú gépjárműforgalmat tiltanak. Sőt, ez valóban sokszor kiterjed még általában is az erdőterületekre. Szerintem ezzel nincs is baj, egyszerűen megvannak a természetjárásnak a kevésbé környezetromboló eszközei, melyekkel elég szabadon tudsz mozogni az általad is áhított környezetben.


Megjegyzem, Magyarországon számos festői közút található és jónehány (gyakorta fizetős) panorámaút is várja a látogatókat, még ha ezek kevéssé ismertek is. Ld. Börzsöny, Bükk, stb.

2016. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vicces, hogy két, azonos lényegű választ ennyire eltérően pontoztok. Erdőben nincs helye semmiféle gépjárműnek.

Lehetni lehet bárhol, de nem szabad.

Időnként még a turisták kitiltása is felmerül. Ma már a teljesítménytúrák szervezővel szemben is nagyon komoly elvárások vannak. Egy csomó engedély kell a szervezéshez. Pedig „csak” gyalogosokról van szó.

Kérdező, menj bringával! Egészen más, s nagyobb élmény.

2016. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenki egyből egy rezervátumra asszociált, mikor a nem kiépített utat felhoztam.. Nem akarom elhinni, hogy Magyarország útjai mellett egyből kizárólag természetvédelmi területek vannak.. Tudom, hogy kerékpárral más. Hogy jobb-e, abba nem megyek bele. Engem jobban vonz, hogy kiépítetlen úton túrázzak több napon keresztül. Külföldi példákat rengeteget találni youtube-on, én balga meg azt hittem, hogy ilyenre itthon is van lehetőség. Akkor kénytelen leszek elmenni külföldre enduróval túrázni..
2016. jún. 13. 21:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez van, Magyarország kicsi és termékeny ország. Ahol nem emberek élnek, ott földművelés van, ahol nincs földművelés, ott természetvédelem van, mert különben azt is beszántanák, vagy wellnesshotelt húznának fel rá.
2016. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!