Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem megy a vezetés, és már a...

Nem megy a vezetés, és már a 12. alkalomnál járok, mindig túlzottan stresszelek (B kategória). Nektek hogy sikerült megszerezni a jogosítványt? 20/L

Figyelt kérdés

Már elég sokadszorra mentem ma vezetni, még kb 5 alkalmam van, és vizsga, de egyszerűen nagyon nehezen megy. Még a kormányzás is néha balul sül el (nem szedem vissza időben, nem fogom meg rendesen, visszatolom)

Annyira szeretnék mindent úgy csinálni ahogy az oktató mondja, és annyira próbálom, de néha mintha kb tudat alatt cselekednék. :( Annyira leizzadok vezetés közben a feszültségtől, hogy mire hazaérek át kell öltözni, mert szakad rólam a víz.


Nagyon félek, hogy nem fogok átmenni elsőre a vizsgán, vagy sok pót órára lesz szükségem, mert nem igazán van most pénzem. Vagy hogy egyáltalán meg sem sikerül szereznem a jogsit...


Ráadásul a kudarcot is nagyon nehezen viselem.


Azért tanulok vezetni, mert muszáj, kell a jogsi, de kezdetektől fogva féltem tőle. Sorra követem el a nagyobbnál nagyobb baklövéseket. Az oktatóm mindig cseszeget mindenért, gyakran felidegesítem, pedig tényleg maximálisan igyekszem.


kezdem viszont már nagyon reménytelennek érezni a dolgot :((((


szerintetek? :/


2015. febr. 6. 17:30
 1/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nincs más, gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Sokat segítene, ha a család valamelyik tagjával (aki jól vezet) kimennél Mucsaröcsöge-Alsóra és a pusztán gyakorolnád kezelni a kocsit. Ha az jobban megy, a forgalomban kevésbé kell a váltásra, kanyarodásra, stb figyelni, könnyebb lesz a vizsga.


Én előtte gyakoroltam, a B és C jogsinál az órák felét vezettem le, E-nél pedig fél óra tanpálya, 1 óra forgalom. Mindig mindenből elsőre átmentem.

2015. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ne görcsölj csak érezd
2015. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy "még kb 5 alkalmam van, és vizsga".

Azért fölösleges vizsgára jelentkezni, hogy biztosan megbukj, márpedig a leírtakból ítélve megbuknál.

A stresszelés oka is lehet a "közel van a vizsga, mi lesz most" - nem szabad addig vizsgára jelentkezned, amíg nem tudod azt a szintet, ami elég a sikeres vizsgához.

Sokan vannak úgy vele, hogy a 30 óra vezetés után le kell vizsgázni, nem úgy van, nagyon sok embernek sokkal több gyakorlásra van szüksége.

Nem mentség, hogy most nincs pénzed, inkább legyen egy hónap szünet a tanulásban, - az agy közben dolgozik a tanultakon, kielemzi a hibákat - ha az oktatóddal nem megy a vezetés, hogy menne egyedül?

Vezess akár 60 órát is, ha annyi kell a sikeres vizsgához, ez nem úgy működik, hogy 30 órával akkor is levizsgázol, ha nem megy a vezetés, egy rutinos vizsgabiztos 5-10 perc után már rájön arra, hogy a vizsgázó már az alapoknál bizonytalan, és még lehet nem is rontott el semmit...


Ha alapvetően alkalmatlan lennél a vezetésre, azt az oktatód már megmondta volna.


Egyszerűen csak arról szól a te történeted is, mint nagyon sok másik tanulónál, hogy 30 órába akarod belekényszeríteni azt, amihez több idő kell.

előbb-utóbb összeállnak a dolgaid, észreveszel, és helyesen reagálsz olyan ingerekre, amelyek most még kapkodást váltanak ki belőled, és mivel tudod, hogy nem megy jól a vezetés, izgulsz is, ami természetes.

Le kell nyugodnod, le kell higgadnod, de ez akkor fog bekövetkezni, amikor már nem csinálsz folyamatosan alapvető hibákat -és ehhez lehet nem ártana néhány hetet pihentetni is a gyakorlást, dolgozzon az agyad rajta, mit is nem csinálsz jól.

2015. febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket, mentek a zöld kezek.


Még az a szerencsém, hogy dízel autóval tanulok vezetni, benzinessel szerintem kb minden kereszteződésbe lefulladnék. :/

Oktató nélkül ki sem mernék menni a forgalomba, ilyenbe még bele se gondolok, hogy én egyedül tudnék autót vezetni.


:( Megpróbálom magam valahogy összekaparni, de tényleg már nagyon reménytelennek érzem, szerintem semmi érzékem nincs hozzá.

2015. febr. 6. 18:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért aggódsz, még tök keveset vezettél, amúgy meg nem mehet mindenkinek minden. Én több mint 80 órával mentem át, olyat is ismerek aki több, mint százat vezetett, vagy akár több, mint 5 x bukott meg a vizsgán (vagy olyat akit kegyelemből valahogy át engedtek, pedig kész horror, ahogy vezet). Na, ők jogosan aggódnak. Neked még van időd, ne stresszeld bele magad. Ha nem megy, fölöslegesen mész el vizsgára, inkább vezess még, majd bele jössz. Én is buktam párszor, mert annyira ideges voltam, hogy remegett a lábam a pedálokon. A gond nálad eleve ott kezdődik, hogy azért csinálod mert muszáj, nekem is hiába mondták, hogy engedjem el magam, nem tudtam, mert annyira még most se rajongok a vezetésért.

Nem mondom, hogy a legjobb megoldás (sőt, nem is megoldás), főleg nem hosszú távon, de próbálhatnál esetleg valami nyugtatót, ha tényleg ilyen tüneteket produkálsz. Persze előtte is próbáld ki őket, hogy pl. rád nincs-e altató hatással, mert az se jó nyilván.

Sok sikert.

2015. febr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén: Esélytelen hogy így átmenj elsőre.

Próbálj meg nem idegeskedni vezetés közben, az autót ismerd ki, vezesd ösztönösen és akkor már csak a forgalomra kell figyelned. Én elsőre átmentem, de én már 14 éves koromtól kezdve vezettem (határban, földutakon) Apukám megtanított az autó kezelésére. Ez hatalmas előny volt.

Nincs valaki, akivel gyakorolhatnál?

2015. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Többé kevésbé elmondták előttem a lényeget. De mi az, hogy cseszeget az oktató, meg felidegesíted? Szívességből, ingyen oktat? Fizetsz érte, ha úgy érzed az oktató stílusa a gond, vagy részben ez a gond, cseréld le a fenébe. Te fizetsz, ő oktat, az a dolga, hogy elviselje a bénázásodat, ha tízszer egymásután véted el ugyanazt, akkor tízszer viselje el. Egy türelmesebb oktató mellett lehet, hogy hamar ráéreznél a vezetésre.
2015. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SándorÚr ***** válasza:
100%
figyelj ha ennyire nagy a baj nekem van egy dízel f astám, és egy benzines 1es Focusum Debrecenben, ha akarod segíthetek gyakorolni egy kicsit.
2015. febr. 7. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gehdjfztuz válasza:
Amúgy meg lett? Én is most így vagyok, már napokkal előtte görcsölök :))))
márc. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!