Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egyenrangú útkereszteződés és...

Egyenrangú útkereszteződés és villamos esetén ez a helyes válasz? (lent)

Figyelt kérdés

Egyenrangú útkereszteződés esetén, ha jobbra tőlem van egy autó, ami egyenesen akar menni, illetve mellettem halad egy villamos, ami elkanyarodik, de és továbbra is egyenesen szeretném folytatni az utat, akkor tényleg a mellettem jobbra levő autó lesz az első?


Tehát ha nekem elsőbbségem van a villamossal szemben, akkor egy jobbkézszabály (és egy kis kanyar is?) még nagyobb horderejű?



2016. jún. 19. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Elengeded a kocsit, utana te, es a villamos. Villamosnak csak jobbrol illetve balrok kell elsobseget adni.
2016. jún. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi. Még lenne egy kérdésem:

Ha ugyanez a felállás, csak a villamos nem mellettem, hanem szemben van? Ugyanez...?

2016. jún. 19. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne a példákat magold, hanem tanuld meg a szabályokat, értsd meg azok logikáját

Egyenrangú útkereszteződésekben a keresztező úton érkezővel szemben a jobbkéz szabályt kell alkalmazni, guggetlenül attól, hogy az kanyarodik, vagy nem. A kanyarodási szabályt a veled szemből érkező jármű esetén alkalmazod. A villamosra vonatkozó szabályok at is ismerni kell, mikor van elsöbbsége és mikor nincs.

Egyenrangú útkereszteződésben első a jobbkéz szabály, amíg neked jobbról keresztező jármű van a keresztezödésben, biztosan elsöbbsége van, ha kettőnél több irányból érkeznek a járművek a jobbkéz szabályt alkalmazva határozod meg az áthaladás sorrendjét. A kanyarodási szabályt csak akkor használod egyenrangú útkereszteződésben, ha nincs a keresztező úton érkező, csak szemből

2016. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezekkel mind tisztában vagyok, csak itt most a villamosnál bizonytalanodtam el, mivel ugye a villamos felülírja a jobb kéz szabályt, és hogyha egy autó mégis elsőbbséget élvez vele szemben, akkor az az autó egyben mindenki előtt elsőbbséget élvez-e... és nem, erre kaptam is választ. És ebből logikus lenne az "igen" a következő kérdésemre is, de szeretnék egy megerősítést is kapni. Egyébként csak két múlva kezdem a KRESZT :)
2016. jún. 19. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!