Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szabályos a járdán közlekednem...

Szabályos a járdán közlekednem kerékpárral?

Figyelt kérdés
Budapesten a Stadionoknál, illetve az Arena Plázánál is van kerékpárút. Az azt összekötő Kerepesi úton csak részben van. Mivel a 2×3 autós sávra nem szívesen mennék ki kerékpárral, így a két kerékpárút között a járdán szoktam közlekedni kerékpárral. Szabályos így? Ma reggel csúnyán rámförmedt egy gyalogos, hogy a két szakasz között tolnom kéne... csak legyintettem neki, mert siettem munkába, erre jobban rákezdte. A válaszokat előre is köszi!
2016. júl. 6. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Járda = gyalogjárda. A kerékpárt csak tolni szabad rajta, ugyanúgy, mint pl. a gyalog-átkelőhelyen is.

Vagyis aminek a neve "gyalog..." = ott csak gyalog!

2016. júl. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Mondjuk az a gyalogos, aki azon a széles kihalt járdán ráförmed egy óvatos bicajosra, az kezelésre szorul.

Ettől függetlenül szabálytalan.

De nem veled van a baj, hanem a szabállyal.

Ép eszű bringás nem megy ki ott a kocsik közé, hanem inkább lassan végigcsorog a járdán úgy, hogy nem rémisztgeti a gyalogosokat.

2016. júl. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint biztonságosabb az úton közlekedni (igen, a Kerepesin is), mint akár bringaúton, akár járdán. Persze ehhez ész is kell, meg odafigyelés. De ha járdázás közben egy gyalogos gondol egyet, és eléd lép, akkor kész, téged fognak elmeszelni, mert neki ott nem kell bringásra számítania.
2016. júl. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Konkrétan óriási baromság a járdán bringázni, mert SENKI nem számít rád ott. Sem a kanyarodó, kapuból kiálló autósok, sem a rohangászó gyerekek, hirtelen megforduló gyalogosok, sem az ajtón kilépő nyugdíjas nénike. Ráadásul a külső sávban a világon semmi bajod nem fog esni, hiszen ott vagy mindenkinek a látóterében és ha valahol számítanak lassú vagy álló járműre, akkor az a külső sáv. Akkor is, ha van mellette 4 másik sáv.


A fentieket gyakorló kerékpárosként, gyalogosként és autósként írom.

2016. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Igazából én nem tartottam jogosnak a felháborodását, de így már érthető, és elfogadom, hogy nem csak enyém a járda (alapból kerülöm a járdán való közlekedést, a nagykörúton utáltak is érte az autósok, hogy nem tudtak megelőzni, olyan szűk a hely).


Egy olyan szituációban, ahol egyirányú az út, szembe nem mehetek be kerékpárral, de ott van benn dolgom, odáig a járdán be kell tolnom?

2016. júl. 6. 14:49
 6/6 anonim ***** válasza:
14:49 Ha nincs kétirányúsítva bringások számára, akkor igen. Vagy kerülsz pár utcát. És legközelebb nem Tarlósra szavazol, mert szerinte így van ez jól.
2016. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!