Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten kerékpárral életves...

Budapesten kerékpárral életveszélyes?

Figyelt kérdés

Szeretnék munkába kerékpárral közlekedni, mivel gyorsabban el tudok gurulni, mint tömegközlekedéssel. (verseny országúti bringa)

Viszont eléggé parázok a nappali budapesti forgalomtól, mivel elég sok a paraszt...(tisztelet a kivételnek)

Idáig csak éjszaka tekertem edzés gyanánt, pont a fentiek miatt. Kreszt ismerem, van jogosítványom, így szabályosan közlekedem.

De mégis parázok, hogyan győzzem ezt le? Rengeteg videót látok YT-n, mikor a kerékpáros szabályosan "gurul", de az autós mégis beleköt, ráhúzza a kormányt stb.stb.



2016. máj. 2. 14:19
 1/8 Alain Delon ***** válasza:
21%
Menj a járdán.
2016. máj. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

A nagy lófåszt menjen a járdán, ott a legveszélyesebb, mert sem autósként, sem gyalogosként nem számítanak ott 5-6 km/h-nál gyorsabban érkezőre. Az első kereszteződésben el fogják båszni, ha a járdán jön. Vagy kinyír egy, a hentestől kilépő nyugdíjast.


Én rengeteget kerékpározok a városban és nem, nem túl veszélyes. Nyilván kerülni kell a nagyon forgalmas, nagy sebességre csábító főútvonalakat, de legtöbbjüknek van használható alternatívája.


Pár fontis dolog:

- látszódj. Öltözz világosba, legyenek fényvisszaverőid, világításod (már szürkületben is!).

- ne rejtőzködj. Ha járdáról, vagy külön vezetett bringaútról érkezel, nem mindenki fog látni téged, akinek a fókusza inkább az úttestre esik.

- ne tarts szorosan jobbra, kicsit húzódj a sáv közepe felé, így nem nyitnak rád ajtót, a kereszteződésben is jobban látszol, nem ugrik ki eléd gyalogos vagy kutya és ha necces, nem is előznek meg téged centizve

- minden irányváltoztatás előtt nézz hátra

- legyél kooperatív, ne próbáld bármi aron érvényesíteni az elsőbbségedet, igazadat

- tervezd meg az útvonalad.

2016. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

A járdán csak ne száguldozzon. A gyalogosok meg ugráljanak előle?


"Járdán tilos kerékpározni! Kivétel ez alól a 12. évnél fiatalabb gyerek, mivel főútvonalon még nem kerékpározhat, így a párhuzamos járdán haladhat, legfeljebb 10 km/h sebességgel. Lakott területen csak akkor szabad a járdán kerékpározni (legfeljebb 10 km/h-val), ha az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan (például földút). A hivatalos értelmezés szerint az, hogy az úttesten nagy a járműforgalom vagy tábla tiltja az úttesten a kerékpáros közlekedést, még nem jelenti, hogy szabadna a járdán tekerni.

A KRESZ jó okkal tiltja a járdán való kerékpározást, mivel a járda a gyalogosoké. A gyalogosok mozgása (főleg a gyerekeké és időseké) gyakran kiszámíthatatlan, így veszélyhelyzetek sokasága adódik. Emellett a kapualjakból kihajtó autósok nem számítanak a járdán nagy sebességgel közlekedő biciklisre. A mellékutcák keresztezése szintén veszélyes a járdáról lehajtva ugyanezen okból. Fontos még megemlíteni azt, hogy kijelölt gyalogos átkelőhelyen – amennyiben nincs kerékpáros átvezetés felfestve – csak kerékpárról leszállva, tolva lehet átkelni."

2016. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Én nem vagyok egy kerékpárbuzzi, de jópár évig jártam Bp-en bringával dolgozni (2x17 km naponta). Egyszer sem haltam meg.


Mondjuk nem is úgy közlekedtem, mint sok cicanacis fixis hülye.

2016. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk 100 fölötti a bringások száma a munkábajárók közül, és senki se halt még meg.
2016. máj. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak érdekes helyzetek, de odafigyeléssel azért el elhet közlekedni.
2016. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Jövő héten kipróbálom magam a "nyílt nappali terepen" :D
2016. máj. 5. 15:42
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Úgy tűnik, sok cicanacis fixis hülye olvasta a kérdést. :D
2016. máj. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!