Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 11 nap múlva forgalmi, és nem...

11 nap múlva forgalmi, és nem tudom feltalálni magam a váratlan helyzetekben, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt mondja az oktató azért van ez, mert még nem alakult ki nálam az a térlátás ami a biztonságos vezetéshez kell, nem tudok egyszerre előre, hátra, oldalra, a táblákra, és az aszfalt burkolaton lévő jelekre figyelni. Szóval nem tudom feltalálni magam váratlan helyzetekben. Pl. egy szűk utca szélén parkoltak az autók, jött szembe két autó, én meg nem tudtam csak úgy lehúzódni, hogy manőverezni kellett kicsit pedig már majdnem súroltam a parkoló autót. Meg vannak olyanok, hogy ha ismeretlen helyen járok, és a lámptól le kell kanyarodni egy több sávos útra, akkor nem látom azt a felezővonalat ahová érkeznem kell, mert kopott a festék és elvakítja a nap az aszfaltot. Ma úgy jártam, hogy fordulni akartam jobbra, és miután már elment egy hosszú kocsisor, el akartam indulni mert még távolabb jött lassan egy autó, aki épp a jobb sávba sorolt, de még akkor is indexelt amikor már a sávaban volt, én meg azt hittem hogy jobbra akar fordulni és elindultam, az oktató meg nyomott egy satuféket, hogy mit csinálok. Nem hibáztatom az oktatót, tudom, hogy én vagyok a balf...sz. Mit tehetnék, hogy javuljon a helyzet? Az igaz egyébként, hogy a kereszteződésekben le kell venni a gázról a lábat? Mert a kreszen erről nem volt szó, az oktató sem mondta, nem is szólt ha nem vettem le, pedig állítólag egy ismerősöm emiatt bukott meg.
2016. júl. 8. 14:18
 1/5 anonim válasza:
Én arrébb tenném a vizsga napját, ha ennyire bizonytalan vagyok és vennék még órákat. Nekem sokkal rosszabb lenne feldolgozni a sikertelen vizsgát, mint gyakorolni még...
2016. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy a vizsga napját nem lehet eltolni ha már le van foglalva:/
2016. júl. 8. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Kereszteződésben,pl ha a lámpa sárgára vált,én akkor rakom be 1esbe ,pici gáz,kuplung fel,és elindulok. Ha nincs lámpa csak elsőbbségadás tábla akkor mindig kuplung+féken a lábad (2esbe érkezel a kereszteződésbe) Ha nem jön senki akkor a fékről gázra a jobb láb,és már mehetsz is,ha meg jönnek,és meg kell állnod,nem tudsz tovább gurulni,akkor adott a helyzet,mert kuplung+féken van a lábad. Megállsz,elengeded,1esbe teszed,és indulsz. :) Ne izgulj. meg lesz. Engem is megbuktatott a dagadt,csodálom,hogy nem kapott a kocsi alatta tengelytörést. És 5 hét mulvára kaptam új időpontot. Hányadék az egész NKH csak a pénzre mennek,aztán most lehet lepontozni,mert az igazság nekem is fájni szokott. :)


"Pl. egy szűk utca szélén parkoltak az autók, jött szembe két autó, én meg nem tudtam csak úgy lehúzódni, hogy manőverezni kellett kicsit pedig már majdnem súroltam a parkoló autót."


Ilyenkor mindig állj meg a parkoló autók előtt,és ha elhaladnak a szembejövők,akkor mehetsz tovább. Vagy figyeld,hogy ők lemondnak e az elsőbbségről,és akkor te mehetsz(ez ritka). A burkolatokra meg jobban figyelj. Felén is így vannak,de már megszoktam. Menni fog ne aggódj. :)

2016. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. júl. 9. 10:18
 5/5 anonim válasza:

Szerintem most még áttehető másik napra. Úgy tudom, hogy még 8 nappal előtte módosítható. Nem vagyok biztos benne... Lehet, hogy kevesebb nappal előtte is módosítható. Ezt a Közlekedési Hatóságon megmondják.

Egyébként ha autósiskolánál vagy, ott tudnak variálni a többi tanulóval. Lehet, hogy be tudnának tenni helyetted mást. Én megpróbálnám...

2016. júl. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!