Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Segítségetek szeretnék kérni:...

Segítségetek szeretnék kérni: mit jelent a pedál rásegítéses ill. az önállóan működő elektromos kerékpár?

Figyelt kérdés

A közel 70 éves szüleimnek szeretnék elektromos kerékpárt venni ajándékba. Sajnos, nem tudok semmit az ilyen biciklikről, csak azt szeretném, ha nagyban segítené a szülők helyi közlekedését. Nézegettem a neten, próbáltam tájékozódni,de igaziból csak beleütköztem a fenti fogalmakba. Mit takar a pedál rásegítés? Folyamatosan tekerni kell, csak könnyebb? Vagy időnként kell csak hajtani? A full elektromos sokkal drágább?

Ha esetleg valaki konkrét típust is tudna ajánlani, az igen jó lenne! Nyilván az ő igényeiknek megfelelő kategóriában...

Nagy köszönet minden jótanácsért és információért!



#elektromos kerékpár #pedál rásegítés
2016. júl. 8. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A pedelec rendszerűeket tekerni kell. Egy fél tekerésre már érzékeli a rendszer hogy menni akarsz és bekapcsolja a villanymotort és könnyű tekerni még dombon fölfelé is (jó az függ a súlyodtól és a meredekségtől hogy mennyire könnyű fölfelé). Ezek általában 250 wattosak. A hatótáv egy feltöltéssel általában 50-70 km. Ezek hagyományos kerékpárok, elektromos hajtással kiegészítve.


Van olyan is amelyiknek van kis gázkarja és azzal már hajtás nélkül is lehet menni de annak kisebb is emiatt a hatótávja. A hatótáv függ az akkukapacitástól is (meg súlytól). Ezek egyszerre pedelec és gázkaros megoldások is egyszerre és szintén biciklire vannak szerelve.


Az elektromos rásegítéses kerékpároknál a motor elhelyezése lehet a kerékagyban, vagy a pedál tengelyéhez rögzített.

A kerékagyas megoldás az ajánlott, mert az tartósabb és egyszerűbb.

[link]


Léteznek még átalakító szettek is, hagyományos kerékpárokhoz. Ez tartalmazza a motoros kerékagyat vagy a komplett kereket, a kezelőszerveket, az elektromos szerelvényeket és néha az akkut is.

[link]


Vannak direkt elektromos kerékpárok amik már inkább úgy néznek ki mint a kis segédmotoros motorkerékpárok. Van amelyik olyan mint egy robogó, csak nem belsőégésű motor hajtja őket, hanem elektromotor.

[link]

[link]

2016. júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az alapos választ, ment a zöld kéz!
2016. júl. 8. 19:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Van itt egy ilyen bicikliket árusító boltnak a honlapja, szerintem itt nézz körül: [link]
2016. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!