Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti mit ajánlanátok városi...

Ti mit ajánlanátok városi közlekedésre az egyes épületek, illetve megállók között?

Figyelt kérdés

Más szóval: rövid távokra szeretnék valami kis eszközt a betondzsungelbe. Lehetőleg olyat, amit a hónom alá tudok csapni, táskába berakni, az előadókba/irodába magammal vinni.

-A rollerek nem a kedvenceim, de meggyőzhető vagyok.

-A görkori nem jó minden terepen, ráadásul időigényes átvenni.

-Gördeszkákkal szemezgetek, de csak kisebb fajtákkal. Azt a villamossínnél zéró idő alatt fel lehet venni.

-Elektromos gördeszkákról vélemények?

-Robogó nagy, sőt nincs is jogsim

-Valami tök más dolog, amit ti kedveltek, de nekem nem jutott eszembe?



2016. júl. 9. 10:53
 1/4 anonim válasza:

A legmegfelelőbb neked a pennyboard. Vagy ha nem tetszik, akkor sima gördeszka kicsit nagyobb kerekekkel.

A longboard is tökéletes közlekedésre és álomszépen gurul, viszont nagy helyet foglal és van egy súlya. Az elektromos gördeszka (hoverboard) pedig k*vanehéz. Láttam egy videót erről és a srác szerint könnyű menni vele de mikor fel kellett emelje rendesen kidagadt a keze és ő is mondta, hogy nehéz, szóval azt neked nem ajánlom.


Nêzz utána a penny boardnak és lehetőség szerint próbálj ki egyet. Ha meg az nem, akkor a gördeszkát tudom javasolni. Láttam már olyat is pl hogy gördeszkára szereltek penny-s kereket és elég érdekesen nézett ki :D de ment a kicsit egyenletlenebb talajon is.

És ha veszel mellé egy deszkás hátizsákot akkor lazán fel tudod rá csatolni a gördeszkát;)

2016. júl. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

A 'Bolt' nevű elektromossal szemezgettem, kicsi és viszonylag könnyű, bár van ára, még most fog csak kijönni, meg talán elég sérülékenynek tűnik a motornál.

A pennyboardot majd gépről meglesem, köszi a tippet :)

2016. júl. 9. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is elektromos deszkára gondoltam, utánanéztem az általad említett Boltnak, de szerintem egyáltalán nem éri meg az árát, elég kicsi hatótáv és a sebessége sincs a toppon, egyedül a mérete ami elég jó.

Ha elektromos deszkára esne a választásod ajánlom a Magneto Boardot.

[link]

Viszonylag nagy hatótáv és nagy sebessége van, talán az egyik legjobb elektromos deszka ami simán felveszi a versenyt a drága, komoly deszkákkal Pl: boosted board csak ellenben ezekkel nagyon jó árban van.

Egyedüli hátránya,hogy talán elég nagy de cserébe nem olyan nehéz.

2016. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményt!

Az egyetemtől 1,5 km-re dolgozom; nagyrészt annyira kéne a deszka, hogy ezt a távot megtegyem (napi kettőnél aligha többször), aztán reggel és este 1-1 km a buszmegállóig otthonról. illetve a kampuszon belüli közlekedésre még valamennyit felszámolnék. Ehhez én a 12 km-es hatótávot megfelelőnek gondoltam. Tehát hogyha ettől eltekintünk, egyedül árban üti a Magneto a Boltot. Én csak attól a nyitott meghajtószerkezettől nem tudok eltekinteni, félek, hogy véletlen beütöm az első patkába és máris szervíz lesz belőle. A két deszka adatai:

Magneto

Max sebesség: 30 km/h

Hatótáv: 25 km

Súly: 6kg

Töltési idő: 2-3 óra

Méret: 95*24.2 cm

Ár: 176 ezer

Bolt:

Max sebesség: 29 km/h

Hatótáv: 12 km

Súly: 4kg

Töltési idő: 1,5 óra

Méret: 60*15 cm

Ár: 255 ezer

Szerintem valami olcsóbb megoldás is meg fogja tenni egyenlőre (penny board?), félreteszem azt a 300-at valami hasznosabbra későbbre :)

2016. júl. 9. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!