Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Be fizettem a KRESZT majd 2...

Eperjessy Zsolt kérdése:

Be fizettem a KRESZT majd 2 hét múlva kiderült h lejárt az 1 évem most, hogy vége lett az elméleti oktatásnak megint be kéne fizetnem a KRESZT?

Figyelt kérdés
Csak én azt nem tudom elképzelni hogy ők be tudták fizetni akkor mikor már lejárt majdnem az 1 évem. Szerintetek ez lehúzás vagy tényleg benyelte a rendszer azt a pénzt és csak később derült ki h nekem le fog járni?!? Autos suliba azt mondták hogy orvosi igazolással nem kell fizetnem de azt 1 hónap alatt lesz csak...de nekik én nem tudok hinni
2016. júl. 12. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:

A kresz vizsga 2 évig érvényes. Ez időn belül kell elmenni forgalmi vizsgára. Nem dereng, hogy lenne 1 éves érvényesség valamiből, pedig most csinálom a vezetést én is. Még ami eszembe jutott, hogy az elméleti tanfolyam után 9 hónapon belül kell csinálni egy érvényes vizsgát. Vagy valami ilyesmi kikötés is van.


Szerintem itt valamit nagyon benéztek.

2016. júl. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tanfolyam kezdésének dátumától számolva 9 hónapon belül kell sikeres elméleti vizsgát tenned. Ha azon a határidőn túl jelentkeznél vizsgára, el sem fogadja a rendszer. A sikeres KRESZ vizsga napjától 2 év a határidő a sikeres forgalmi vizsgára, de az már másik fejezet. Befizetett vizsgadíjat csak akkor fizetnek vissza, ha önhibádon kívüli ok miattnem jelentél meg a vizsgán. A határidőn túli csekken befizetés részedtől butaság volt, erre nem tudok tanácsot, kérdezz rá a hivtalnál.
2016. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kaptam 1 időpontot, hogy ekkor és ekkor van a KRESZ vizsga..2 nappal a vizsga előtt fel hívtak és azt mondták, hogy le járt a KRESZ újra kell járnom a tanfolyamot...szerintem az alapján be se tudták fizetni nemde?
2016. júl. 12. 19:01
 4/5 anonim ***** válasza:
A rendszer jelzi, ha a jelentkező valamilyen okból nem vizsgázhat, csak azt nem tudhatod, a befizetés megtörtént-e. A hivatal pénztáránál nem fogadják el ilyen esetben a befizetést, kérd meg az iskolát, mutassák meg a csekket (általában közvetlenül a NKH-nál intézik az ügyeket, nem átutalásokkal)
2016. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2016. júl. 12. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!