Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Léteznek szerintetek Magyarors...

Léteznek szerintetek Magyarországon titkos alagutak? Olyasmik pl. , mint a török vagy római vagy esetleg még azelőtti időkből maradtak itt, mint váralagutak pl. , de amiknek a létezését valamiért tagadják.

Figyelt kérdés

2016. júl. 15. 23:18
1 2
 11/15 anonymus950 ***** válasza:
Allitolag a balmazújvárosi Semsey kastelytol egészen Debrecenig volt egy alagút, de befalazták.
2016. aug. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
25%

Tény, hogy mind az Országház alatt, mind pedig a várban évszázadok óta vannak már sokak által ismert, de még mindig szigorúan titkos alagútrendszerek is. Azért tudom, mert az átkosban szolgálati okból magam is jártam azokban. Szerintem azok létezése nem olyan nagy veszély, mint amit azok jelentenek, amikről a jelenlegi hatóságok a feltételezésem szerint nagy valószínűséggel nem tudnak. Elsősorban abból következtetek erre, mert a szerb határon épült - szerintem nagyon is szükséges - kerítésrendszer ellenére a sajtóban újra és újra megjelennek olyan hírek, amelyek szerint zárt furgonokban és más módokon fognak el becsempészett migránsokat. Ezért egyre inkább attól tartok, hogy a hatóságok esetleg nem tudnak minden szigorúan titkos alagútról, amelyet a hidegháború idején a Magyarországot is megszállva tartó szovjet Déli Hadseregcsoport épített ki, vagy pedig a csempészek korrumpálják a határőreinket. A titkos alagutak többsége ugyanis részben az akkori jugoszláv határ mentén Jugoszláviába, vagyis Szerbiába, a többi pedig Gyulavári határából Romániába, továbbá több más szomszédos országba nyúlik át. Egy részük pedig olyan, amelyben egészen a magyar fővárosig akár metrószerelvényekkel is tudtak közlekedni.


Hivatalos okból, de nem önként és dalolva, azokban is jártam. Mindezért ezúton üzenem a magyar hatóságoknak, hogy ha bármiben a segítségükre tudok lenni az általuk még nem ismert alagútrendszerek feltárásában, akkor forduljanak hozzám. Az itteni honlapon megtalálhatók az én regisztrációs adataim is.

2017. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 10 deka farhát ***** válasza:

Egy részük pedig olyan, amelyben egészen a magyar fővárosig akár metrószerelvényekkel is tudtak közlekedni.


Ez számomra azért eléggé hihetetlenül hangzik. Sehol egy szellőzőjárat? Véletlenül pont mindig elkerülik az építkezéseknél a cölöpözéskor? Mese habbal.

2018. ápr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13/13 10 deka farhát ***** válasza:

Egy részük pedig olyan, amelyben egészen a magyar fővárosig akár metrószerelvényekkel is tudtak közlekedni.


Orbán Viktor furatta Budapest - Felcsút metrónak 😊

2021. jan. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

A település, ahol lakom (kis falu), sok ilyet tartalmazott, de mára már szinte senki nem tud róluk. A nagyszüleim és a szüleim életében ezek még ismert dolgok voltak, mindenki tudott róla, hogy hol, merre húzódott ilyen. A korukat nem nagyon lehet tudni, csak egy-kettőnek - én pl. egy 1700-as években épült (rombadőlt) ház alatt tudom, hogy vannak (voltam bennük) - nagy részük már beomlott, eltömődött, senki nem foglalkozik velük.


Gyerekkoromban csillogó szemekkel hallgattam a szüleimet, nagyszülőket, mikor ilyenekről meséltek, állandóan újra kérdezgettem őket :). A velem egyidőseket nem nagyon érdekelte a téma, engem máig vonzanak, legszivesebben az összeset megkeresném és feltárnám :).


Valószínűleg nagyon sok ilyen van, a létezésüket nem is kell titkolni: a legtöbb természetszerűen elfelejtődik. Beomlanak, a víz beiszapolja őket, a történelem homálya pedig örökre rájuk borul. Nálunk pont ugyanennek vagyok a tanúja: a nagyszülők generációja már nem él, a szülőké erősen idősödik, az én generációm pedig elköltözött nagyrészt, a faluba újonnan betelepülőknek pedig fogalmuk sincs egy-egy kereszteződés, sarki ház, határban lévő pince történetéről. Sajnálom ezt, pedig ezek helytörténeti, sőt kultúrtörténeti kincsek lennének.

2021. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!