Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha a jogosítványom 08. 01-ig...

Ha a jogosítványom 08. 01-ig érvényes, de a hátoldalán a B kategóriához 03. 02 van írva, akkor azt még 03. 02 előtt kellett volna hosszabbítani? ÉS ha csak most megyek, attól még ugyanúgy csak 4000 Ft-ba fog kerülni az okmányirodában?

Figyelt kérdés
2016. júl. 18. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindem kategória mellett fel van tünterve annak az érvényességi ideje, vezeésre addig érvényes csak. Az előlapon lévő dátum a személyazonosítás érvényessége. Lejárt kategoriával már nem vezethetsz, de a meghosszabbításnál nincs büntrtés.
2016. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

az a jogsi márciusban lejárt...az előlapi az személyazonosító, az még nem...sőt, az évszámot is nézni kell a személyihez...az tíz évre szól...a hátsó dátum az lehet, hogy csak öt évre.

elballagsz a dokihoz, megvizsgál, aztán mehetsz a kormányhivatalba.


senki nem fog hozzádszólni.

2016. júl. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az szép... Akkor március óta lejárt jogsival vezettem... Első hosszabbításom, most jár majd le, totál azt hittem, hogy csak az elejét kell nézni, jó egy idióta vagyok...

Az orvosi papír már megvan, szerdán megyek az okmányirodába (vagy kormányhivatalba).

Köszi!

2016. júl. 18. 16:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Okulj belőle, a kategóriák érvényességi idejét a kártya hátoldalán tüntetik fel, az előlapon lévő dátum a személyazonosító, az sokszor lehet lényegesen hosszabb ideig érvényes, mint ameddig vezetésre használhatod.

Utólag senki nem fogja számon kérni, hogy vetettél-e a lejárt jogosítvánnyal.

2016. júl. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

És még valamit. A 11-es oszlopban, már régebben megváltozott a dátumforma, az élelmiszerek szavatossági jelöléséhez hasonlóan nap.hónap.év formátumú lett, de az évnek csak az utolsó két számjegyét írják.


Ha pénteken voltál az orvosnál (2016. július 15-én), és korodnál fogva 10 évre hosszabbítanak, akkor a 11-es oszlopban 15.07.26 lesz. Nehogy aggódj, hogy most meg 2015.07.26-án lejárt érvényességet adtak. A 15.07.26, az már 2026.07.15-ét jelent.


Hogy még kacifántosabb legyen, elől a 4(a), 4(b) sorokban év.hónap.nap forma van, 4-jegyű évszámmal.


Az a szerencse, hogy az élekre nem írnak dátumokat, mert bizonyára nem lenne két egyforma forma.

2016. júl. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Laci7474 válasza:
100%
A jogsid valoban marciusban lejart. Az okmanyirodaban nincs buntetes, 4000 ft lessz. De a dokinal is fizetsz, nem is keveset. En iden februarban csinaltattam. Nekem a doki 7200 ft volt. A dokinal eletkor alapjan fizetsz. En 42 vagyok, nekem ennyi volt
2016. júl. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A doki már megvolt a mai napon, okmányirodába meg szerdán jutok el.

Köszi a válaszokat!

Még szerencse, hogy egyszer sem ellenőriztek március óta, pedig napi szinten vezetek, igaz kis távolságot.

2016. júl. 18. 20:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Első hosszabbításom, most jár majd le, totál azt hittem, hogy csak az elejét kell nézni, jó egy idióta vagyok... "


Az okmányirodában az ügyintéző meg fogja majd kérdezni, hogy melyik dátum legyen az előlapon. A fentiek elkerülése érdekében válaszd azt, hogy elöl is a kategória érvényessége legyen.

Aztán ha már ott vagy regisztrálj az ügyfélkapura, és legközelebb majd 60 és 30 nappal korábban kapod az emailt, hogy lejárt valamelyik okmányod, vagy netán az autód műszakija. Így el se tudod felejteni és időben készülhetsz.

2016. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. júl. 19. 08:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Viszont nem biztos, hogy vezethetsz addig amíg nem kapod meg az új jogsit. Nálam ez volt, mondták, hogy már nem vezethetek azzal a papirral amit adnak az okmány irodában. El is kapott a rendőr de tettem a hülyét, és így egy kis jogszabály ismertetés után elengedett (fél órát magyarázta, hogy máskor mire figyeljek...).
2016. szept. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!