Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionos jogosítvány megszerzé...

Kamionos jogosítvány megszerzése mennyire nehéz? Esetleg tudna adni valaki egy kis felvilágosítást?

Figyelt kérdés
Gondolkodom rajta hogy esetleg letenném a C, majd aztán a C+E kategóriát. Terveim között szerepel hogy tanulányaim után kimennék Ausztriába dolgozni pár évig, hogy megteremtsem a családalapításhoz szükséges anyagi hátteret. Nagyon érdekel a kamionozás, régóta foglalkoztat a téma. Tudom hogy nagyon kemény munka, és nem mindenki képes rá, de én szeretném megpróbálni majd. Eddig még nincsen sok tapasztalatom, csupán B kategóriás jogosítványom van, tehát ég és föld a kettő számomra. Nagyon izgatott vagyok a kamionozással kapcsolatban, de kicsit tartok is ettől az egésztől. Veletek hogy volt ez eleinte? Mennyire nehéz megszokni hogy egy óriási gépben ülsz? Mennyi idő szükséges ahhoz hogy biztonságosan ki tudjam tanulni a szakmát? Eleve milyen nehéz megszerezni a jogosítványt, milyen feltételek szükségesek, milyen vizsgák vannak, mekkora költségek vannak? Meg úgy általánosságban érdekelnének a dolgok. Jelenleg 20 éves vagyok, tehát lassan már belefoghatnék, mivel ha jól tudom 21 éves kortól lehet. Nagyra értékelném a segíségeteket.

2016. júl. 23. 12:58
 1/3 anonim válasza:
100%

HÚÚÚ. Nem akarlak lebeszélni, de.... nagggyon szar az egész.. én ennyi idős voltam mint te(most 31) de ha családot, gyerekeket, nyugodt életet akarsz akkor felejtsd el az egészet!itt mindenki szivat, büntet,basztat stb... persze vannak jobb helyek is, de ott se ingyen van a pénz. azt tudom h annál jobb munkahely nincs, amikor tudod,h "ettől-eddig" tart.

pl keresel 500 ezret, és?? egyszerűen nincs időd elkölteni... meg persze azért élned is kell addig, ugyh...

szóval= te tudod :)

Sok szerencsét (bocs h "kicsit" negativ voltam)

2016. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Minden vélemény tanúlságos számomra, szóval jöhet hideg-meleg. Tisztában vagyok a hátulütőkkel, de nyílván még sosem tapasztaltam, így hajt a kíváncsiság. Igazából még nem most rögtön vágnék bele, ugyanis még van pár évem az egyetemen. Mindenképpen szeretnék a szállítmányozással, fuvarozással, logisztikával foglalkozni a későbbiekben. És mint B tervként gondoltam ezt az egészet, ha nem jönne össze az "álommeló", mivel ez ugye szorosan köződik ahhoz a munkakörkhöz amit végezni szeretnék.
2016. júl. 25. 22:25
 3/3 anonim ***** válasza:
21%
jajaj, ismét egy pénz miatt kamionozni vágyó. Xar világ lesz így. Ebből ne akarj te felépíteni házat meg családravalót, mert nem passzív jövedelem, vagyis ahhoz hogy jól keress mindig dolgoznod kell, különben nagyon gyorsan kifog fújni.
2016. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!