Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lefoglalható (kisajátítható)...

Lefoglalható (kisajátítható) e állandó jelleggel egy autóparkoló - privát személynek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lakótelepen, ahol élek egy fazon hosszú hónapok óta azzal hergeli a lakókat, hogy az egyik autóparkolót teljes mértékben kisajátította. Nappal két, összeláncolt motorkerékpárja foglalja a helyet, este amikor hazaér a két motort gyorsan odébbgurítja, majd az üres helyre leparkol az autójával. (Motorok visszagyűrbe az autó mellé sőt elé.) Vagyis napközben a motoroké a hely, este pedig már ott áll az egész arzenál. Azt szeretnénk többen megtudni, hogy ez mennyire jogszerű? A KRESZ szerint tulajdonképpen szabályos... No, de kisajátítható e állandó jelleggel a közterület egy darabja ily módon? (Morálisan vérlázító a dolog.)
2016. júl. 27. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnos így megteheti, van rajta rendszám, ott lakik, eltolja, odaáll, senki se jön hogy odaállna addig... Mert el nem zavarhatja az illetőt akkor. Viszont ha a motorokat pl más autó elé tolja akkor fotó! és rendőrség, közterületesek.

Ha pl csak lánccal vagy egyéb dolgokkal tarthatja fent magának, ekkor a közterület felügyelőséggel vagy az útfenntartóval kell beszélni, fotózni egyet és ők megteszik a lépéseket. Nem szereti ha valaki ilyesmit csinál ugyanis ha kisajátítja akkor ki kell fizenie, nagyon szép összeget kérnek :) Nálunk is volt egy ilyen fazon, ő ott tárolt 1évig egy rendszám nélküli autót... Valaki végül feljelentette és elvitték gyorsan. Bár azóta nálunk azt csinálja hogy ha valaki az"ő helyére áll be" (felfestve sincs a hely, tehát mindenki úgy áll ahogy van hely) és tudja ki az (a szomszéd orvosi asszisztensének is szól) akkor megkeresi és elküldi.. Volt aki őt küldte el melegebb helyre :))

2016. júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel járművek állnak a parkolóhelyen, fizikailag lehetetlen másnak oda állni. A parkolás nem tiltott, ha a járművek forgalomban lévők. Viszont, ha valamelyik forgalomból ki van vonva, az nem parkolás, hanem tárolás. Közterületen, forgalomból kivont járművet engedély nélkül legfeljebb 15 napig szabad.
2016. júl. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Utolsó kifejtette amit én is írtam fent hogy rendszám van, annyit javítanék hogy már csak 10 napig lehet. :)
2016. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az egyik motor egy robogó, a másik valamilyen speedmotor - korrekten, rendszámmal. Ez a két jószág van összekötve nappal. Gyakorlatilag így foglalja a helyet a Golfnak, amivel estefelé megérkezik az ipse. Na, most ilyenkor kiszáll a Golfból, a motorokról leszedi a láncot, mind a kettőt eltolja pár percre - egészen addig, míg a Golffal szépen be nem tolat a fél percre üresen hagyott helyre.

Utána kiszáll és a motorokat szépen elrendezgeti: egyet az autó elé, egyet a mellette levő lámpaoszlophoz.

2016. júl. 27. 23:22
 5/12 A kérdező kommentje:

A szitu itt tekinthető meg - legalábbis remélem.


[link]

2016. júl. 27. 23:23
 6/12 anonim ***** válasza:
De most ezzel mi a baj? Én ezt fel nem fogom, komolyan. Van neki 3 járműve. Mindet fenntartja, rendesen fizetve vannak a dolgaik. Nappal két motor áll egy autó helyén. Ez pedig még jó is. Sokan sajnos azt csinálják, hogy leparkolják a hülye motorjukat és elfoglalják egy autó helyét. Egy motorral egy autóét.. Főleg ott marha idegesítő, ahol baromi nehéz helyet találni. Például belvárosban..... Amikor a motorkerékpárt tarthatná akárhol, fel a járdára, tökmindegy.. Ez a csávó meg három járműjével elvan egyetlen parkolóhelyen. Mi bajod van neked? Irigyled, hogy két motorja mellett még autója is van? Fel nem foglak, komolyan. És még oda is teszi az egyik motort az autó elé, hogy más is tudjon állni az oszlop mellé. Ez kéne legyen a normális igazából.. Nem akarlak megsérteni kérdező, de szerintem gondold át a dolgot! Legalább ez alapján, amit leírtam.
2016. júl. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Elmondom, hogy mi a bajom ezzel. Ugyanaz, ami az itt élő párezer embernek: bunkóságnak tartjuk. Ilyen alapon bárki megteheti ezt egy darabka közterülettel... Még 1x mondom: a magam részéről tisztában vagyok vele, hogy közlekedésjogi szempontból a palit nem lehet megfogni... Ugyanakkor morálisan sértő. Te halál komolyan gondolod, hogy akinek van két motorja és egy autója, ezt minden további nélkül megteheti? Továbbá miért is irigyelnék én egy szutyvadék III-as Golfot? Ugyan már... Ne süllyedjünk már le erre szintre! Kérdeztem valamit, ami a környékünkön meglehetősen hosszú ideje sokak szemét csípi - ráadásul teljesen érthető okból. Én meg azt nem értem, hogy Te ezen mit nem értesz? Az ipse pofátlan és kisajátotta magának a nap 24 órájában a közterületet. Hát akkor nosza emberek, ez a járható út a parkológondok enyhítésére. Igazi magyar megoldás. (Köszi a segítséget)
2016. júl. 28. 11:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem pofátlan és teljesen szabályos amit csinál. Ott lakik és mindig minimum 2 járművet tart egyetlen helyen. És fizetve van a műszaki rájuk, meg minden.


SZABÁLYOS! Ha egyetlen parkolóhelyen ilyen vita megy, mert annyira van mindenkinek autója, akkor nem értem, miért laknak panelban.


Kertes házat kell venni és akkor a saját udvarra senki nem áll be. Sajnos a panel ilyen, ez van.

2016. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szóval ha ilyen az anyagi helyzete az ott lakóknak, hogy mindenkinek van autója...


Ezeket paneles lakótelepeket szegény embereknek húzták fel, joggal nem gondolták, hogy mindenkinek van saját autója.

2016. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

És mielőtt még menne a szidás, sajnos én is fos panelban lakom és rohadtul gyűlölöm és a legkisebb problémám a parkolóhely.


Inkább a fúrásra kelés, meg égés a csajok előtt, minden szó hallatszik, nem lehet barátokat áthívni, nincs az embernek magánélete, nem érzi sajátjának, undorítóan néz ki.... Stb. stb. stb. Na ezek az igazi problémák vele.


Parkolóhely, pff, adná az isten, hogy csak az lenne...

2016. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!