Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 25 nap alatt lehetséges a...

25 nap alatt lehetséges a forgalmit megcsinálni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben másik városba megyek, és 1 hétre még mennem kell augusztusba :(
2016. júl. 30. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az oktató ráérésétől és a képességeidtől is függ, de szerintem esélytelen. Nekem eleve 3 héttel hamarabb kérni kellett a vizsgaidőpontot, azt meg csak akkor szokás, ha már sanszos, hogy átmész. De ez városfüggő, lehet nálatok hamarabb/később kell.

És akkor benne van a pakliban, hogy elsőre esetleg át se mész, pótórákat kell venned (lehet, hogy nem kötelező, de mintha ilyet mondtak volna nekem anno).

Szabadidődben járj vissza vagy vetesd át magad másik oktatóhoz, de szerintem ne kapkodd el, annak tuti nem lesz jó vége.

2016. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az elmélet már megvan, elvileg szerdára jönnek meg a papírjaim és utana kezdhetek vezetni.
2016. júl. 30. 12:40
 3/13 A kérdező kommentje:
Jaj bocs félreolvastam :)
2016. júl. 30. 12:40
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, ha a KRESZ vizsga után, a leendő oktatód megkéri az NKH-tól a vizsgaidőpontodat. Mostanában ez a módi sok helyen.
2016. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, de gyakorlatilag minimális rá az esély.

Azzal kellene indítani, hogy azonnal vizsgaidőpontot kérni, és szinte minden nap gyakorolni a vizsgáig - ezt nagyon kevés oktató vállalja be.

A gyakorlat az, ha a KRESZ vizsga után 3 hónapon belül sikerül a forgalmi vizsga is, az már nagyon jónak számít.


Elköltözés esetén megfontolandó lehet az iskolaváltás is, necces három hétbe belezsúfolni a gyakorlati oktatást, inkább kezdd szeptemberben a másik helyen.

2016. júl. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igazából megtehetem azt is, ha nem megy minden zökkenőmentesen akkor majd szeptembertől megyek át vezetni másik városba... de ódzkodom ettől.

Mindenesetre az oktatómmal közöltem hogy sürgős lesz, azt mondta nála elvannak kényeztetve a diákok, gondolom úgy értette, hogy ráérős.

2016. júl. 30. 18:51
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, de ez nagyban függ tőled hogy mennyire megy (van aki jobban ráérez és van aki nem) és az oktatótól hogy mennyire ér rá.

A váltás hát necces dolog, egyik barátnőm járt emiatt rosszul hogy első 15óra után váltott oktatót, sokkal nehezebb volt megszoknia az autót (dízelről benzinesre), az oktatót és így nem is sikerült a vizsgája. Szerintem ha teheted várj és egy helyen csináld végig nyugodtan, kapkodva csak gond lesz!

Nekem 3 hét alatt lett meg, párom is ugyanott tanult, neki 2,5hét alatt. Az első 3óra után dönt az oktató hogy lát-e esélyt és már akkor kéri is az időpontot, mert aki ügyes az már első órán kimegy az utcára (gyér forgalmú részre). Mindketten naponta jártunk vezetni akár 2-3órát is, volt hogy délelőtt és délután is tudtunk menni mert volt szabad óra, ráéréstől is függ.

Bukás esetén nem kötelező a pótóra de ugye célszerű, ilyenkor 10et kell viszont.

2016. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, még nem kezdtél el vezetni, még csak a Kreszen vagy túl és még annak is a papírjaira vársz, amit az oktatód, aki vezetni tanít, kézbe vesz?

Ha így áll a dolog, ne is reménykedj abban, hogy még augusztusban lesz vizsgád vezetésből....Én május végén vizsgáztam kreszből, június 4-én fizettem be vezetésre és még ma is várom az első vezetés órámat....

2016. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen így van ahogyan írtad. Szerdára lesznek készen a papírjaim, és csütörtökön remélem már mehetek is vezetni. Nem tudom te milyen iskolánál vagy, de az nagyon sűrű lehet. :)

Mindenesetre tényleg említettem neki, hogy sürgőssé vált, és kompletten vezetni még nem is, de kezelni a felületet és gyakorolgatni keveset már tudtam itthon, úgyhogy bízom abban, hogy hamar belerázódok.

2016. aug. 1. 11:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Vidéken, kisebb városban 6-8oktatóval dolgoznak, tehát náluk megy rendesen a dolog. :) Nem éreztem sűrűnek, teljesen ráértem a dologra, sőt jobbnak éreztem hogy benne voltam teljesen és úgy jött a vizsga, mintha heti 1x mentem volna. A tesóm járt heti 1 max 2alkalommal és rengeteg pót óra kellett neki mert kiesett belőle, mire újra beül már érezte hogy nincs benne.
2016. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!