Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyit adhat a rendőr ha...

Mennyit adhat a rendőr ha kiéget a kocsin a bal égőm? Szerintetek 35perc alat 2x ugyan azért? 80 000ft büntetés 1x 30 000ft 2x 50 000ft

Figyelt kérdés
2016. aug. 4. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Azèrt nem is büntethet, mivel a kocsi közlekedhet egy fènyszóróval, csak a lehető leghamarabb javìtani kell a hibát.
2016. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elsőre azt kellett volna mondani, hogy most égett ki, reggel elvégezted a szokásos ellenőrzést akkor még jó volt, ezzel nem lehet mit kezdeni. Másodszorra már jogos. De utólag mindegy, fizesd be, már nem fogsz tudni kibújni alóla
2016. aug. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
másodszorra miért nem mutattad a papírt hogy az előbb már megbüntettek és most mész hazafele kicserélni az égőt?
2016. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

elég össze-vissza fogalmazol..


ha a bal tompított nem világít, de a helyzetjező igen, az pont elég, hogy szervizbe menj, vagy a telephelyre(haza)

Hogy futottál bele kétszer ugyanabba a rendőrbe?


nem fog megbüntetni senki, csak ha aláírtad a feljelentést.


aláírtál ilyent?

2016. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Jog szerint lehet ennyi az egyes bírságok összege, és emiatt lehet 35 perctől jóval gyakrabban is újrabírságolni.


Nem mindegy melyik(ek) nem világított(ak). Baloldali égő van elől is, hátul is. Ráadásul, elől, legalább háromféle is van: helyzetjelző, tompított- és távolsági fényszóró.

Az sem mindegy, hogy kötelező volt-e használni. Közlekedni lehet jó látási viszonyok közt, valamint éjszaka és rossz látási viszonyok közt is. De, lakott területen kívül nappali is kötelező vagy menetjelző lámpa, vagy tompított fényszóró használata.


A tények pontos ismertetése hiányában nehéz mit írni.

A KRESZ szerint, alapesetben, a járművet haladéktalanul félre kell állítani, ha bal oldali első vagy hátsó helyzetjelző lámpája hibáját észleli, kivéve ha a jármű kivilágítása nem szükséges vagy az elromlott lámpa távolsági fényszórót és a hátsó helyzetjelző ködlámpát kivéve más lámpával helyettesíthető.


Menet közben, az első helyzetjelző meghibásodását szinte lehetetlen észlelni, hiszen vagy nincs felkapcsolva, vagy csak valamelyik fényszóróval együtt lehet használni.

Ha a tompított fényszóróval együtt hibásodik meg, az sötétben észlelhető ugyan, de nappal, az sem.


A hátsó üzemképtelensége sem igen észlelhető, még sötétben sem feltétlen. Az viszont már nem helyettesíthető mással.


Nem tudom, hogy olyan mértékű volt-e a hiba, ami miatt ki kellett volna állni a forgalomból. Ha igen, azt eleve súlyosabban ítélik meg.

Mindenesetre, olyan látási viszonyok lehettek, hogy a rendőr észlelte a világítás hiányát.


És akkor, a rendőr. Más-más rendőr volt? Az első alkalommal figyelmeztették, hogy csak javítás után mehet tovább? Akkor, másodszorra már nemigen lehetett csodálkozva mondani, hogy „Jé, nem világít? Néhány perce még az ALDI parkolóban néztem a portálüvegben, hogy világított.”


Mindenesetre, a bírságösszegek és a többszöri büntetés is megfelelnek a hatályos jogszabályoknak.

- Erre a szabálysértésre nincs jogszabályokban meghatározott fix összeg. A szabálysértési törvény alapján a helyszíni bírság összege ötezer forinttól ötvenezer forintig; hat hónapon belül újabb szabálysértés elkövetése esetén hetvenezer forintig terjedhet. (Általában ötezerrel osztható összeget szoktak megállapítani, mert közérdekű munkával, vagy elzárással történő kiváltása esetén egy nap ötezer Ft-nak felel meg.)

- És, ezért, akár milliméterenként, vagy akár másodpercenként is büntethetnek, újra és újra.

Csak két olyan bírság van, ahol tiltva, illetve korlátozva van ugyanazon az útszakaszon, illetve, ugyanazon a helyen a bírságolás. Az egyik, a közigazgatási bírsággal sújtandó sebességtúllépésnél van, ha egy adott időre vonatkozóan, átlagolással állapítják meg a túllépés mértékét. A másik parkolásnál van. A közlekedési törvény szerint pótdíjfizetési kötelezettség, ugyanarra a járműre, ugyanazon a várakozási területen, egy naptári napon belül csak egyszer szabható ki. A világítás nem tartozik egyikbe sem.


Nem tudom, hogy aláírásával elfogadta-e a helyszíneken a bírságokat? Ha igen, akkor jogerőre emelkedett, fellebbezésnek nincs helye. Ha nem, attól még a rendőr feljelentheti. Ha megtette, akkor szabálysértési eljárás következik. Ha vétkesnek találtatik, akkor már jóval nagyobb szám fog a csekken szerepelni.

2016. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szántóvető ***** válasza:
ezért nem büntethet.ha kiégett akkor ez van,max felhívja rá a figyelmed.
2016. aug. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kerdésem fő oka az hogy mi Slovákián laktunk es most Magyarországon és nálunk törvény szerint 2x 1nap ugyan azért NEM büntethetnek meg! És úniós törvény szerint a ki éget lámpáért nem büntetnek mivel rengeteg autó már úgy van gyártva hogy te magad nem tudod kicserélni mivel a fél autó elejèt le kel bontani! Ès mi èp hajnali 1kor át kelet lèpnünk a hatart mivel a páromnak sürgősen be kelet menie munkába ! Mondtuk a rendőr úrnak hogy út közben èget ki es nem is tudtuk kicserèlni mert nèhèz a hozáfèrès szeretük volna a hibát kijavítani de egyik benzinkúton sem lehetet kapni aszt a fajta ègőt:-( És muszáj volt ujra ugyan ára menünk mivel haza kelet jutnunk. Magyaráztuk a rendőrnek hogy nincs nyitva szervisz ahol meg tudtuk volna oldani. De èszre vetem csak külfoldi autósokat büntetet. El haladt meletünk egy magyar autós szintèn ki èget ègővel kerdeztem tőle ès ő nem kovètet el hibát?? A rendőr anyit mondot foglalkozak a saját dolgomal. Eközben a rendőr nő vegig cigizet mit sem zavartatva magát. A páromal aki az autót vezete úgy beszélt mind egy kutyavol!!! A második papírt úgy toltote ki hogy az ég ata világon SEMIT nem lehet elolvasni a cseket ki sem töltote csak a negyedét! Meléje úgy ugrot ki elénk éjel se megvilágítas sem az a bot nálo semmi a legviceseb ki tölti a papirokat visza agya őket utána fújasa meg a páromat. Èn meg értem hogy meg agyák nekik hogy egy nap menyit kel osze szednijük és hogy már késő van és fárat de nem a mi hibánk nem velünk köl EMBEREKEL úgy beszélni ès viselkdni mind a kutyákol mi sem bunkóztunk vele meg bocsánatot is kèrt a párom ès el magyarázto a párom nem talalt szerviszt válosza a rendőrnek "" őt az rohadtul nem èrdekli a kifogásaink!!! menyünk haza buszal vonatal vagy ő mitsem bánya akár röpülővel!!! """ Ez mijen hozaálas egy rendőrtől miközben a társa röhög rajtunk az arcunkba !!! Én nagyon csodalkoztam a páromon hogy mijen nyugot maradt ezek után is hogy ijen viselkedèsel voltak ès úgy bántak vele mind egy gyilkosal!!! Èn egy alkalomal sem tudom monadani hogy normális let volna egy rendőr :-( De óvnak ès vèdnek !!!!! Ha èn nem szeretem a munkámat nem csinálom!!!!!
2016. aug. 5. 07:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen alpári stílusban beszéltél vele, ahogy itt írsz ne is csodálkozz...
2016. aug. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!