Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Más országokban is van parkolá...

Más országokban is van parkolási díj?

Figyelt kérdés
Magyarországhoz képest viszonyítva olcsóbb vagy drágább a parkolás más országokban?

2016. aug. 10. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minimálisabban drágább de ki tudják ők ott fizetni, nekünk olcsóbb egy büntetés 100 forinttal mint egy egész napos jegy.
2016. aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Angliában szinte mindenhol fizetős a parkolás. Én pl évi 140 fontot fizettek, hogy a 2 autónk a házunk előtt állhasson.

A parkolóházban és ahol fizetős parkolás lehetőség van, ott 1 órára 1,20 GBP, 2 órára 2.50 GBP a díja..

Elég drága..

2016. aug. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
2-es ne röhögtess 50 ezer, hogy 2 autó állhasson ? Nekünk 1 autó kerül 50 ezerbe egy kisvárosba ahol effektív munkahely nincs. Neked teljesen laza. Örülj neki. Ja amúgy Magyarország magyar kisváros.
2016. aug. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó. Igen 140 fontot fizetek azért, hogy az utcán parkolhasson a kocsi, ha van hely. Ugyanis csak reggel 8-tól este 6-ig jönnek a parkőrök, és akinek nincs engedélye büntetik. Így ha valaki este 6 óra után jönne haza munkából sokszor már nincs hely. Két dolgot tehet.

1. beáll a dupla sárga vonalra amiért komoly pénzbírságot kell fizetni, vagy elmegy a legközelebbi parkolóházba ahol 30 fontot fizet, hogy éjszaka a parkolóházban van a kocsi..Panaszkodni nem lehet, mert elutasítják, hogy ez van.. ezt kell szeretni. Szóval az évi 140 font van amikor évi 500 fontot jelent sajnos..

2016. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a kocsi biztosítás 1 autóra évi 1200 font..
2016. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Franciaországban teljesen attól függ, hogy melyik városban/kisvárosban élsz.

Kb. 17 évig éltem Párizsban, akkor még nem volt nagyon drága, és nem is mindenhol volt kötelező. Ma már sajnos nem így van.

Abban a Párizstól nem túl messze eső kertvárosban, ahol most élünk (és a többi városban is), a városháza dönti el az árakat.

A város közepén az utcán pl. 1 euró/óra, a parkolókban 30 perc vagy egy óra ingyenes, utána 0,50 centimes óránként.

Este héttől reggel kilencig és szombaton du. négy órától hétfő reggel kilencig megint csak ingyenes a parkolás.

De a nagyobb városokbam ez természetesen drágább. A külső házak vagy kertek előtt, ha nincs garázsod vagy udvarod, nagyon olcsó az évi bérlet, de ezt pontosan nem tudom.

2016. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, és a kocsik biztosítása is biztosítótól és a kocsi korától, márkájától függ.

Én pl. kb. 1100 eurót fizetek évente.

2016. aug. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dániában nagyon drága, ezért sokan bicikliznek. Öltönyös emberek is biciklivel járnak dolgozni, sõt a királynõ is biciklizik a gorillái kiséretében.

Romániában átszámolva 100ft/óra 8tol 4 oráig, utána és hétvégén ingyenes

2016. aug. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Los Angelesben eszmeletlen variaciok vannak.

A padkanal levo bedobosnal van ahol 25 cent 1 ora, van ahol 1 dollar 15 perc.

Ahol nem bedobos, hanem parkoloor van a bejaratnal, ott van ahol $5 egesz napra, van ahol $8, van ahol $10, de lattam mar olyat is, hogy koncerten, a stadion korul elo emberek kiadtak az autobehajtojukat $20-os parkolodijert.


Az epulet, ahol dolgozom, mi havi $245 fizetunk autokent. A multkori helyen (ami fele ennyire puccos kornyek volt) ott $120 volt havonta per kocsi.

Ha csak ugy behajtok az epuletbe a parkolokartyam nelkul, akkor akar $35 is fizethetek nehany oras parkolas utan...


A buntetes varosresztol fugg, de ha pl. a bedobos oranal lejar a parkolasod, akkor akar $40-50 dolcsis buntit is adnak. A baratnom most kapott egyet, mert minden kedden 10tol 12ig utcatakaritas van azon az oldalon ahol allt, 10:10kor ment elparkolni az autoval es a 64 dollaros bunti mar ott figyelt a szelvedojen :(

2016. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azon a részen ahol én jártam USA-ban ott 1-2 dolláros parkolási díjak voltak a belvárosban. Ez nem egy nagy tétel mert 10 dollár kb a minimálbér.

Az itthoni viszonyokhoz képest kint jobb.

64 dolláron büntetés röhej, miközben napi 100 dollárt meglehet keresni. Szüleimet 10.000re büntették mert tovább parkoltak. Persze az itthoni bérek meg se közelítik a napi 10.000et.

2016. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!