Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogositvány nélkül vezettem...

Ati1992 kérdése:

Jogositvány nélkül vezettem és sajnos balesettem lett! Melletem ült a keresztanyukám. Neki 8 napon túl gyógyuló sérulése lett! Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
2016. aug. 11. 01:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


jogsi nélküli vezetés 45000 - 90000

aki átadta neked az autót, az is kap büntetést: 25000 - 5000


A baleset miatt ezen kívül neked lehet egy felfüggesztetted (elsőre nem fognak leültenti), vagy egy többszázezres pénzbüntetés. Valószínűleg a vezetéstől is eltiltanak pár évre, nem szerezhetsz jogosítványt.

Ha több sérült lett volna. vagy haláleset, akkor akár 5 év börtön, és örökös vezetéstú való eltiltás is lehet.

[link]

2016. aug. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom. Neki a gerince serult. Meg kellett csavarozni. Ez szamit valamiben?
2016. aug. 11. 14:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Az már elég komoly egészségkárosodásnak számít.

Örülj ha csak felfüggesztettet kapsz, ha csak hatszámjegyű pénzbüntetés lesz belőle néhány év eltiltással, akkor azt köszönd meg nagyon szépen.

Az biztos, hogy most pár évig nem lehet jogsid.

2016. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Annak mennyi az esèlye hogy letöltendő börtönbüntetès lessz a vège!?
2016. aug. 11. 17:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Függ a körülményektől azért mert megyénként is van hogy más az ítélkezés...

De a csavarozás az elég komoly dolog és tartós károsodás. Eltiltás jópár évre a jogsiszerzéstől vagy örökre ha úgy van, felfüggesztett is lehet (leültetni hát nem tudom ezt) pénzbírság (készülj fel hogy min 6 számjegyű lesz), annak aki odaadta az autót annak pénzbíráság és el is vehetik a jogsiját mellé, mivel baleset is lett belőle és sérült is.

2016. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!