Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Automata váltós oktatók...

Automata váltós oktatók Miskolcon?

Figyelt kérdés

Jelenleg is tanulok vezetni, de enyhén szólva nem vagyunk egy hullámhosszon az oktatóval, állandóan ordít és lehülyéz. Emiatt sajnos már gyomorgörccsel megyek be az órára, és annyira ideges vagyok hogy elrontom az alapdolgokat is, amik az elején még mentek. Tisztába vagyok vele hogy gyengébbek a képességeim, ezért is választottam automatát (jópár éve próbáltam a váltóst, beláttam hogy az nem biztos hogy fog menni).


Tehát a kérdés/kérés még egyszer: Tudnátok automata váltós autóval oktatókat felsorolni Miskolcon az elérhetőségeikkel, akár privátban?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bővebben a szituáció, annak akit esetleg érdekel: Első órán voltunk a rutinpályán 60 percet, aztán ki a forgalomba. Már ekkor említette hogy sok különórát kell majd vennem. A második alkalom is elég zaklatottan telt, ezért harmadik alkalomra már vittem is a pénzt a majdani különórákra (a tanfolyam egyébként már ki volt fizetve). A pénzt nem vette el, viszont aznap teljesen éppelméjű volt, ill. a következő alkalommal is. Aztán kezdődött a pokol. Az egy dolog, hogy szól hogy nem állítom vissza a tükröt, nem teljesen jó ívben kanyarodok és levágom a kanyart, vagy egy pillanatra átlépem a felezővonalat,és ezért szól, az a dolga hogy figyelmeztessen. De az hogy mindezt ingerülten, ordítva, és folyamatosan lehülyéz, lebambáz és leszerencsétlenez, azzal "fenyeget" hogy nem vállalja a következő órát (amikor ki van fizetve) az már sok. Elhiszem hogy sok stressz éri a túlzsúfolt nyári időszakban, de ez nem mentség arra, hogy úgy bánjunk egy másik emberrel, mint a kutyával. Nekem is vannak magántanítványaim, nehezebb felfogásúak is, de eszembe se jutna, illetve nem is tudnék így bánni senkivel, volt gyerekszobám. Ezért keresnék mást.



2016. aug. 14. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha már automata váltós kocsival sem megy a vezetés, akkor pihenj egy kicsit.


asszem az oktatód is látja, hogy ha az automata nyújtotta kényelem mellett is hibázol, akkor baj van..


Gúglin keress mást..

2016. aug. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Arra kíváncsi vagyok, mennyit vezettél eddig, illetve a manuális váltós kísérlet is oktatóval zajlott, vagy csak kipróbáltad egy eldugott zugban.

Az automata váltó egy kényelmi szolgáltatás, nem kell váltani, kuplungot kezelni, s nem mellékesen a lefulladástól sem kell tartani.

Kormányozni, vezetni viszont kell az autót "mutatni kell az utat", s ott halad. - ezért érdekel, mennyi idő után nem megy, mert ha csak 1-2 órát gyakoroltatok még, akkor az természetes, de 15-20 óra gyakorlás után már baj, ha nem tudod tartani a sávodat.

Ebben persze lehet szerepe az oktatónak is, nem szabad magára hagyni a tanulót, ha nem megy neki valami, akkor segíteni kell, tanítani a figyelésre, utat pásztázni, támpontokat adni, de azt néhány óra gyakorlás után már elvárják az oktatók, hogy a tanuló legalább egyenes útszakaszon ne csalinkázzon ki a sávjából.

Próbál tanítani, magyarázni is az oktatód, vagy csak ordibál?

Automatán tanulva sokkal kevesebb lehetőséged oktatót váltani, kevés az automata tanulókocsi, de az is biztos, hogy nem az egyetlen.

Milyen autóról van szó?

2016. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy érted hogy próbáltad a manuálist? Mert nem mindegy hogy egy parkolóban valamelyik rokon kb elmagyarázta és úgy amúgy sokkal nehezebbnek tűnik, vagy rendesen oktatáson ahol megtanítják használni?

Én is féltem tőle és nem kell, nőként simán megy. Az automatával amúgy az a baj hogy egyrészt lesz egy korlátozás a jogsidban, hogy csak azt vezethetsz, ha manuálisra leteszed akkor viszont simán mehet az automata ha épp az van. Sajnos nem túl gyakori az automatás oktatóautó, pont emiatt... Nem ajánlják csak ha 1000%-ig biztos hogy olyan autód lesz és soha nem kerülsz olyan helyzetbe hogy manuálisat kelljen használnod.

Ha az automata mellett vannak nagy hibáid a sokadik óra után akkor vagy keress másik sulit/oktatót vagy hagyd egy kicsit a dolgot mert csak rossz élményeid lesznek. Lehet átmész máshová és simán menne a manuális váltós megoldás, sok múlik az oktatón!

2016. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Régebben is megcsináltam már az elméletet, azután mentem értelemszerűen manuális váltós oktatásra. Ez 7 éve volt. Én is beláttam (és az oktató is), hogy nem tudok egyszerre ennyi mindent kezelni, ezért feladtam. Talán 5 órát vettem, de nagyon nem ment.

Ismerős autójába nem mernék beleülni, félnék hogy még összetöröm más kocsiját. :(


"15-20 óra gyakorlás után már baj, ha nem tudod tartani a sávodat.

Ebben persze lehet szerepe az oktatónak is, nem szabad magára hagyni a tanulót, ha nem megy neki valami, akkor segíteni kell, tanítani a figyelésre, utat pásztázni, támpontokat adni, de azt néhány óra gyakorlás után már elvárják az oktatók, hogy a tanuló legalább egyenes útszakaszon ne csalinkázzon ki a sávjából. "


Eddig hétszer voltam, és egyszerre két órát ad le.

Eltaláltad, a gond ott van, hogy támpontokat nem ad, csak ordít illetve hülyéz, elvárja hogy mindenre magamtól jöjjek rá...úgy meg persze hogy lassabb. Kb. a harmadik-negyedik alkalommal jöttem rá hogy akkor megyek jól, ha számomra, a vezetői ülésből nézve úgy tűnik minta a felező vonalon mennék. Ez onnan esett le hogy már egyenes szakaszon nem vágja hozzám a "hol mész te hülye?!" és hasonló költői kérdéseket.

Illetve parkolásnál, lehet primitív vagyok, de most értettem meg hogy apu megmutatta (ő ült a volánnál természetesen), hogy hátramenetben a kocsi hátulja fordul abba az irányba amerre kormányzok, az elejénél a kerék viszont pont ellentétesen fordul, ezért kell utána egy kicsit visszatekerni a kormányt, ha azt akarom, hogy egyenesben legyek. Bár azt még mindig nem tudom, hogy mikor kell elkezdenem pontosan hátratolatni a tanulókocsival hogy pont beférjek elsőre, mert azért is lecsesz ha nem sikerül (utána közli hogy a vizsgán lehet majd javítani kétszer). Ezt az otthonin nem tudom megnézni sajnos, mert az jóval nagyobb...


Azzal tisztában vagyok hogy ezzel a jogsival (hacsak nem teszek majd különbözeti vizsgát manuálison) csak automatát vezethetek, de ez nem gond, mert a következő kocsink olyan lesz. (Édesapám mozgássérült, már neki is nehezen megy a sima)

2016. aug. 14. 15:07
 5/6 anonim válasza:
Szia! Megkérdezhetem hol tanulsz? Mert én is automataváltós autón szeretnék tanulni és nem szeretnék beleszaladni ilyen oktatóba. Ha gondolod privátban is jöhet, ha nem akarod kiírni. Köszi
2016. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia, hogy haladsz a vezetéssel? Hol tanulsz? Megírhatod privátban is. Én levizsgáztam manuálissal nagy nehezen 10 éve, de azóta se vezettem, és most már lassan muszáj lenne.
2016. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!