Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha összetörik a kocsim, ki és...

Ha összetörik a kocsim, ki és hogyan fizeti az egyéb költségeimet?

Figyelt kérdés

Suzukival járok, ingázok (napi 2x30 km).

Ha pl valaki úgy belém jön, hogy járóképtelen lesz a kocsim (Suzukinál ugye nem nehéz), akkor utána mi van?

-Ki fizeti, hogy a helyszínről elvigyék? Ugye nem olcsó az elszállíttatás.

-Amíg meg nem csinálják, ki fizeti a többlet költségem a munkába járáshoz? (vagy egy sokkal nagyobb fogyasztásúval járok, vagy bérlek egy ugyanilyet, vagy tömegközlekedek - ami szintén drága, és esetemben lehetetlen, mert nem érnék oda a bölcsibe...)

És ha nincs pénzem ezeket magam azonnal állni és majd utólag behajtani (egyszer csak)?


Eddig (lekopogom) sok balesetmentes km van mögöttem, de tegnap is rajtam múlt, hogy figyeltem, mert nem adták meg nekem az elsőbbséget, és kb 30-40-ne mentünk volna össze...



2016. aug. 19. 11:28
1 2
 1/13 Johnny Bravo ***** válasza:
59%

Ha nem te vagy a hibas akkor a masik sofor kotelezo biztositasa van arra hogy a karodat kifizessek!

Ha te vagy a hibas akkor viszont igy jartal!Egy fillert sem kapsz sehonnan!Akkor csak max az tud segiteni ha van casco-d,de egy suzukinal ezt nem tartom tul valoszinunek!

2016. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A kocsijavítást (avultatást levonva) a másik fél kötelezője, a javítás alatti autópótlást, stb-t te magad.

Nem láttam még olyat, hogy a kgfb elfogadta volna az autóbérlés számlát.

2016. aug. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A kérdés arra vonatkozik, hogy ha engem törnek össze, tehát NEM én vagyok a hibás.

És nem az autó javításának a költségére vagyok kíváncsi, hogy ki fizeti. Hanem az egyebeket.

Tehát ha nincs 30-50ezer Ft a zsebemben akkor ugye a helyszínről sem tudom hazavitetni a roncsot. Ha van, és kifizetem, ezt ki téríti meg nekem?

Amíg javítják a kocsit, addig is kell munkába járnom. Azt a plusz költséget ki fizeti?

Mindent én?

Aztán a biztosítója ezt is kifizeti nekem? Vagy csak a javítási költséget???

2016. aug. 19. 11:58
 4/13 A kérdező kommentje:

Dehát nem én akartam magam összetörni. Miért én fizessem???

És ha nincs mivel munkába járnom addig? Akkor mi van?

Nyilván nem azért közlekedek Suzukival, mert milliomos vagyok.

Akkor polgári peres úton lehet behajtani?

2016. aug. 19. 11:59
 5/13 Johnny Bravo ***** válasza:

Hat azt latjuk hogy nem vagy milliomos,mert ahogy elnezem te meg azt is kifizettetned hogy a baleset miatti stressz miatt 2 napig nem volt székleted!

De amugy a 2-es leirta amit tudnod kell!

2016. aug. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
gyenge agy!
2016. aug. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"masik sofor kotelezo biztositasa van arra hogy a karodat kifizessek! "


Ezt te írtad.

Az nekem nem kár, hogy 50-80-100 ezret zsebből ki kell perkálnom hirtelen, mert egy hülye összetöri a kocsimat? És én nem tehetek róla?

Hát bocsi, de más hülyeségére nincs ennyi felesleges pénzem. Bár remélem sosem lesz ilyen, csak kíváncsi voltam, mit tehetek, ha mégis...


És örülök, hogy csak gazdagok közlekednek kocsival, akik azonnal fizetnek súlyos 10ezreket nem is a saját hibájukból...

2016. aug. 19. 12:30
 8/13 anonim ***** válasza:
Arra ügyelj, Alianz ne legyen mert lopnak, csalnak, összefényképeznek... Egyébként sok mindent nem fizetnek ki a biztosítók.
2016. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Arra ügyelj, Alianz ne legyen"


Sajnos nem én döntöm el, milyen biztosítással jönnek belém.

2016. aug. 19. 13:16
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele: egy autónál teljesen reális, hogy egy-két napra kiesik a használatból. Szerviz, nagyjavítás, akármi adódó hiba. Olyankor is megoldod a közlekedésedet, vagyis az életed nem lehetetlenül el. Ha épp egy másik ember miatt esik ki, és egy hét alatt megjavítják gyári technológiával, anyagokkal, akkor a kocsiban keletkezett károd megtérült, a mindenhová autóval történő közlekedés lehetősége pedig nem alapvető és levitathatatlan állampolgári jogod.
2016. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!