Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biztonsági öv használat?

Biztonsági öv használat?

Figyelt kérdés
Ha az utasom nem volt bekötve, és bemért az új trafi, kinek kell kifizetni a büntetést? Gondolom nekem jön a csekk... de ezt meglehet oldani valahogy,hogy ő fizesse ki ?

2015. nov. 16. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg hát. Megmutatod neki a csekket, aztán mondod, hogy fizesse ki.
2015. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ha nem akarja?

Úgy értem, hogy neki küldetni a csekket vagy ilyesmi, hogy az ő nevére legyen lehetséges ?

2015. nov. 16. 17:33
 3/7 anonim ***** válasza:

A csekk neked megy, a szabály az, hogy addig nem indulhatsz el, amíg az utasok nincsenek bekötve.

Ha a rendőr megállít, akkor az utast és a vezetőt is megbüntetheti, de ha postán küldik a csomagot, az a jármű üzembentartójának, tulajdonosának lesz címezve.

A többi már talányos, mert ha a kifizeti az utas, nincs gondod, de mi van, ha nem hajlandó fizetni?

Egyszerűbb az ilyet megelőzni: kösse be magát, addig nem indulsz el vele

2015. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor, ha nem hajlandó kifizetni, nekem kell ?
2015. nov. 16. 17:41
 5/7 anonim válasza:
igen
2015. nov. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

"a szabály az, hogy addig nem indulhatsz el, amíg az utasok nincsenek bekötve."


Linkelhetnéd ezt a szabályt! Biztos valami újdonság, amivel még nem találkoztam. :)


Kérdezőnek:

Az objektív felelősség elve alapján neked megy a határozat és a csekk, de pont az ilyen esetekre találták fel a mentesülés nevezetű dolgot, ugyanis csak a kiskorúakért kell felelősséget vállalnod, a felnőttek ha nem használják az övet, akkor őket terheli a bírság is.

2015. nov. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, hogy mi ilyenkor a dolgok menete, ha az illető nem akar fizetni.

Gondolom, nem polgári perrel kell kezdeni, hanem mondjuk a rendőrséggel közlöm az illető nevét, címét.


Tényleg volt ilyen egy rövid ideig, hogy a sofőré volt a felelősség, ha az utasa nem kötötte be magát - magyarul, ha elindult bekötetlen utassal, akkor megbüntették, ha elkapták. De ennek már vagy 3-4 éve vége. (Évente küld a cég egy nap KRESZ-re, ott elmondják az aktuális változásokat.)

2015. nov. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!