Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Büntetés ledolgozásához...

Büntetés ledolgozásához milyen alkalmassági kell?

Figyelt kérdés
Megbüntettek múltkor a rendőrök 10000 Ft-ra. Közcélúként dolgozok jelenleg, van érvényes alkalmasságim. Bementem a munkaügyibe és azt mondták, hogy oda másmilyen kell, aminek díja 3300 Ft. Most akkor hogy van ez? Nem ugyanolyan közmunka a 2?

2016. aug. 28. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Le is ülheted, ahhoz nem kell orvosi!

:D

2016. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A pénzbírság kiváltása nem közmunkával, hanem közérdekű munkával lehetséges. Egyáltalán nem biztos, hogy olyan munkatevékenységre van igény, amilyet most végez.

Jogszabályban, a 33/1998. (VI. 24.) NM rendeletben írják elő, hogy foglalkoztathatósági szakvéleményre van szükség, és hogy milyen nyomtatványt kell ehhez kitölteni. Ennek díját a foglalkoztatásra jelentkezőnek kell megfizetnie. A szakvélemény egy évig érvényes.

2016. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy üzemorvost kell felkeresned a papírjaiddal. Ő megvizsgál, te kifizeted a vizsgálat díját, és cserébe kiállítja neked a papírt, mármint a foglalkoztathatósági szakvéleményt. Ennek a díját neked kell állnod, és nem tudod ledolgozni, vagy munkával kiváltani (és a 10 ezer forintból sem vonódik le). Tudom, én is dolgoztam le bírságot.


A foglalkoztathatósági szakvéleményt visszaviszed a munkaügyre, ők pedig kiutalnak téged közmunkára valahova. Ilyenkor amúgy nem biztos, hogy ott kell ledolgoznod, ahol jelenleg is dolgozol. Én például nem a saját településemen dolgoztam le, pedig itt is van közmunka.

2016. aug. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!