Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon miért tartják...

Magyarországon miért tartják sikertelennek, szegénynek, akinek nincs autója?

Figyelt kérdés

A legtöbben így gondolják.

Én dolgoztam Németországban, ahol laktam, ott a szomszédnak ott állt a Touareg az udvaron, de elég gyakran vonattal ment.Azt mondta szeret vonatozni, meg gyorsabb, mint a kocsi és sűrű a menetrend.Kb fél óránként jönnek mennek a vonatok.


Amikor magyar barátaimnak ezt elmondtam.Ezek voltak a reakciók:

-Megvette a Touareget, de nincs pénze tankolni

-Nem az övé az autó, válik az asszonytól , aki lenyúlta

-Bérli

-Azaz autó elromlott


Általában ők úgy gondolják, "a tömegközlekedés a szegényeknek lett kitalálva, akinek van pénz, az autóval jár mindenhova"



2016. aug. 29. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Ez a szerencsétlen észak-nyugat balkáni ország nem Németország szintjén van, az állampolgárai gondolkodása szerint sem. Bár Németországban is státusszimbólum a gépkocsi, nálunk azonban még inkább. A más vonatkozásokban nem létező szabadság illúzióját adja, ha roggyant 20-30 éves gépkocsival oda tud menni az állampolgár, ahová még bírja a kocsija. Akinek van pénze, az sofőrt tart és nem maga vezet.
2016. aug. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Hát, amit te írtál példát, ott is ott van autó. Csak azért nem használja mindig, mert nem mindig az a legpraktikusabb.

De ott is biztosan furcsállnák, ha nem lenne autója.

Mondjuk ott nyilván jobb és kulturáltabb a vonattal való közlekedés.

Én eddig egy vonalon jártam itthon rendszeresen. 10 év alatt másfélszeresére nőtt a menetidő és sokkal ritkábban is jár. Na így nem fogják rászoktatni az embereket a vonatozásra :) Nem pesti vagyok, szóval BKV-t nem ismerem. Pesten nem szívesen autóznék, akárhányszor mentünk valamiért, mindig órákig álltunk a sorban. Metró viszont tök jó. Bár nem tudom, hogy mindenhova el lehet-e vele jutni. A mi városunkban egész jól lehet autózni, ritkán van nagy dugó. A buszok egy része normális, egy része nagyon koszos, és persze a menetrend sem az előnyére változik, minden évben rontanak rajta valamit fejlesztés címszóval. Szóval nálunk még praktikusabb az autó. Szerintem inkább kényelem, mint státuszszimbólum.

2016. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Én nem ismerek olyan tehetős embert akinek nincs autója :D Illetve egyet ismerek de neki jogsija sincs és egész nap dolgozik, úgyse megy sehova.

Ki az akinek van pénze és mégis buszozik meg vonatozik??

Este alig van járat, hajnalban meg nem mennek a buszok. Ráadásul vannak helyek ahova nem megy busz. Nálunk pl a dunapartra nem tudsz busszal menni, a buszmegállótól meg gyalogolhatnál 5km-t

2016. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Én tehetős vagyok de inkább egy yachtot vettem a balcsin és egy 7 éves toyotával tolom...
2016. aug. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szántóvető ***** válasza:
67%
talán mert 2016-ban járunk,nem a nyócvanas években.lehet hogy a főváros más és ott logikusabb tömegezni(ezt vidékiként nem tudom,)de ezt leszámítva az ótó a legjobb alternatíva gyors helyváltoztatásra.ugyan ki mondana le erről?talán aki tényleg nincs rászorulva és 10Km-es körzetben éli az életét,na meg akinek nem telik rá(mondjuk a mai Magyarországon már luxuscikknek számít figyelembe véve a bérek és a megélhetéshez szükséges összeg egymáshoz viszonyított arányát.)
2016. aug. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs autóm, mégsem tart senki sikertelennek. Persze, lehet legyinteni, hogy biztosan Budapest belvárosában élek a metróállomás bejáratától 10 méterre, úgy meg könnyű, de ez féligazság volna. A magánéletem a külvárosokhoz köt, rengeteget szívok 20-30 percenként közlekedő vonatokkal, buszokkal, de igenis lehet az embernek más prioritás az életében, mint egy pénztemető kocsit fenntartani. Én inkább ingatlanra és utazásra költöm a pénzem, mert ez fontosabb nekem, mint az a heti 20-30 perc, amit megspórolnék az autózással.
2016. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
100%

Kissé más a hozzáállásuk...

Itt évtizedekig a Merkurnál lehetett személygépkocsit szerezni -töredékét annak, amennyire lett volna igény. Évekig kellett várni a kiutalásra -emiatt a saját szgk. státuszszimbólum lett. Aztán amikor a liberalizáció miatt bárki azonnal gépjárműhöz juthatott, boldpg-boldogtalan kocsit vett, hogy az irigyelt felsőbb kaszthoz tartozhasson.

Azóta eltelt egy kis idő, de a gondolkodásmód megváltozásához még kell pár évtized...

2016. aug. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!