Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikor emelkedik könnyebben...

Mikor emelkedik könnyebben egy motor egykerékre? Ha a lóerő sok vagy ha a nyomaték?

Figyelt kérdés

Tudom hülyeséget kérdezek de szeretném megtudni mi a helyzet. Sok helyen olvastam már utánna de nem kaptam egyértelmű választ sehol.


A segítséget előre is köszönöm.



2016. szept. 4. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesítmény=nyomaték*fordulat
2016. szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lóerő,nyomaték,tapadás az úttesthez,súlypont elosztás.Hiába van erős motor,ha a tapadás,súlypont elosztásból valamelyik miatt nem alkalmas.Egy 2 lovas motort is egy kerékre lehet állítani,de egy 130 lovast sem,ha úgy helyezed a súlypontot.
2016. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy Simson S51 vázba épített 110ccm-s 4 ütemű pitbike blokkos motorról lenne szó és nem tudom hogy fog e ilyet produkálni mint ez a schwalbe:


[link]


(Videó közepe felé gázadásra emeli az elejét)

2016. szept. 5. 15:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Még többet is.De közterületen sün veszély a 110 -es blokkal.
2016. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy nem a legszabályosabb dolog mert nem is 50 es meg nem is ehez a teljesítményhez van tervezve a fék. Ezen kívül a rendőrök sem örülnének neki (hiába "sokkal" gyengébb mint egy 70/4 es hengerrel szerelt blokk)
2016. szept. 6. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!