Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nagyon el vagyok keseredve!...

Nagyon el vagyok keseredve! Érdemes folytatnom ezt az autóvezetést?

Figyelt kérdés
Március óta próbálom megszerezni a jogsit. A Kresz elsőre nem sikerült, de az elsősegély igen. A vezetést nyár elején kezdtem, de nagyon nem megy. Lassan a 40 óránál fogok tartani de még mindig bizonytalan vagyok, minden alkalommal gyomorgörccsel ülök be az autóba. Az oktatóm már az első alkalommal türelmetlen volt velem, és folyton lecsesz, elege van már belőlem, hogy mindent elrontok, mert szorongok, görcsölök. Mondta hogy már rég elküldött volna, ha nem lennék ismerős. Az a baj, hogy alapból zárkózottabb visszafogottabb típus vagyok és minden új helyzet miatt stresszelek. Vizsgákon meg még jobban izgulok. Igaz eddig minden vizsgám sikerült mikor még suliba jártam, mert azt csak meg kellett tanulni és ennyi, szóval elméletbe kellett. Én meg gyakorlatba nem vagyok jó. Nagyon el vagyok keseredve, mert csak a pénzem fogy, de ugyanott tartok mint az elején és úgy érzem semmit nem fejlődtem. Már az oktatótól is félek, hogy állandóan lecsesz, kiabál. Fogalmam sincs hogy tudnék erre felkészülni. Tudom, hogy az a hibám, hogy ilyen szorongó, bizonytalan vagyok, de ezen nem tudok változtatni, mert mindig ilyen voltam. Mit tegyek? Hogy legyek jobb, hogy meglegyen a jogsim?
2016. szept. 7. 10:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
De inkább cserélj oktatót.
2016. dec. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem előszőr is az a legfontosabb hogy NE ADD FEL!!!

Nem a te hibád ha az oktató nem tud tanítaní! És gondolj csak bele, ha most abba hagyod és egy két év múlva rájössz hogy még is folytatnád, az egésszet kezdhetnéd előről a KRESZ-el eggyüt.

Szerintem is válts oktatót, én szinte ugyan ilyen helyzetben voltam. Én is izgulós fajta vagyok (ki nem az egyes helyzetekben?!). KRESZ vizsga után egy ismerős oktatóhoz kerültem. Az ilyen csak nem szívózna velem. Hát nagyot tévedtem! 20. óra környékén döntöttem úgy hogy ez már nem mehet tovább! Váltottam és sokkal jobb oktatóhoz kerültem! Ő már oktatott is nem csak aludt vagy telefonált folyamatossan... Kiderült hogy az előző oktatóm nem nagyon jeleskedett az oktatás

terén... Szinte az egésszet kezdhettem előről és így tartok most (azzal a 20-al eggyüt)majdnem 50 óránál. (Mostani oktatóm szerint, nála 30 óra alatt is simán végeztem volna... mindegy). Amire ezzel utalni akartam az az, hogy nagyon nagyon sok múlik az oktatón is.

A lényeg az, hogy ne add fel! Bízz magadban (ha ilyen sokan megtanultak vezetni akkor neked is menni fog)!! Mindenképpen válts oktatót!!

Kit érdeker hogy hány órát tanusz, csak a tudás számít!

Ne add fel! Sok sikert (és még több kitartást)!! :)

2017. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Cia!

A 7-es válaszadó vagyok. Nem tudom hogy nyugtatlak e, vagy sem, de leírom, velem mi van:

Azóta kétszer voltam forgalmin, mind a kétszer elvéreztem, pedig a második vizsgát jól kezdtem, végig is tudtam volna csinálni, csak nagyon izgultam, ezért alap dolgot barmoltam el. Most pár hónapos kihagyás után készülök fizetni a következő "kört" és egy másik oktatót. A második bukás után ha autóba ültem (a párommal mentünk erre-arra, én vezettem párszor) úgy ültem az autóba, hogy ha 5 percig minden oké volt, utána azon kezdtem el kattogni, hogy vajon mikor szól valamiért- és mivel gyakorlatilag "vártam" , hogy mikor rontok, így 5 perc után már mellettem karicsált. El is ment a kedvem az egésztől, de muszáj. Borzasztóan félek, hogy a harmadik vizsgán is bukok, félek, hogy beégek az új oktatónál. Hivatalosan 37 órát vezettem eddig. Rengeteg pénz van bele fektetve és a gyereket hagytam cserben, és persze a párom aki össze kaparta rá a dellát... Bár több dolgot tudok, mint az elején, de sokkal idegesebb is vagyok. Ha egyedül voltam az autóban, akkor nyugodt voltam, olyan természetes volt, mintha biciklire ültem volna... Én most próbálok lenyugodni, hogy a harmadik vizsgám sikerüljön, fejben készülök rá- bár azt sem tudom, hogy mikor tud a másik oki foglalkozni velem és hogy mennyire fogunk kijönni...

2017. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!