Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy menjek át a Kresz elmélet...

Hogy menjek át a Kresz elméleti vizsgán?

Figyelt kérdés

Na most, már egyszer elvéreztem. De tanultam rá. Most beseggeltem a könyvet, kijegyzeteltem az egészet, hangosan felmondtam magamnak.

De a gyakorlótesztek még mindig nem sikerülnek maradéktalanul. Amikor negyed annyit tanultam, akkor is jobban mentek. Könyvet elolvastam, közben jegyzeteltem, most be is seggeltem, minden részt felmondtam hangosan magamnak. Amit rosszul mondtam, felmondtam újra. Értem is, hogy miről van szó.

[link]

Itt gyakorlok.

Amúgy a könyv nem sokat ér, mert az előző vizsgán is voltak olyan kérdések amiről se az oktatáson, se a könyvben nem ejtettek egy szót sem.

Gyakorlótesztek változatosan sikerülnek, ha nem sikerül, akkor éppen, hogy 3-4, esetleg egy ponton múlik. A vizsgán is 61 pontom lett és belegondolva meg is lett volna, mert elszúrtam 2 olyan kérdést, amit itthon meg tudtam volna csinálni, de ugye ez kevés. Én meg nem tudok vizsgázni, olyan ideges voltam, hogy rámjött a sz*rás.

Csak az az idegesítő, hogy játszok apám pénzével, már így elment egy tízes a két vizsgára. Ez abszolút pofon, mert az iskolában meg végig jó tanuló voltam, itt meg nem bírok átmenni.

Tud valaki valamit tanácsolni, hogy mit csináljak?

Már illene átmennem és szeretnék vezetni, de tényleg!



2016. szept. 10. 18:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Így 2 év után 54 pontom lett, bár elég fura kérdések is vannak. Nincs meg maga a vizsgaprogram? Én anno kaptam hozzá időszakos hozzáférést. Abban megcsináltam kb húsz vizsgát. A vizsgán fejből nyomtam.
2016. szept. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de most megint rémes lett és most 57 pont... :C

Ennyire rossz akkor volt, amikor gyakorolni kezdtem. Bár már lehet a fáradtság is, mivel délután 3 óra óta nyomom. Eddig kb. 3x vagy 4x szúrtam el ma. Azt hittem, ha tanulok jó lesz. El vagyok keseredve egy kicsit. Ott vagyok ahonnan indultam.

2016. szept. 10. 18:35
 3/19 A kérdező kommentje:
Meg meg is nehezítették, kibővült a kérdésbank, kb 15 000 kérdés van. A vizsgán például olyat szúrtam el, hogy lehet-e a fejtámla dőlésszögét állítani. És belegondolva nem volt külön program. De hétfőn kell mennem. Holnap még gyakorlok egész nap, meg elolvasom a jegyzeteimet párszor. Ja és beteszem a fejem alá a füzetet. :)
2016. szept. 10. 18:37
 4/19 anonim ***** válasza:
Ezt mondom, hogy lehet állítani a fejtámla dőlés szögét? milyen kérdés ez. Ha nincs beállítva a fejtámla akkor nem tudsz vezetni vagy mi? Mi van ha nincs fejtámla. Tök lényegtelen kérdés.
2016. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Szerintem is, de kérték. Most elolvasom hangosan megint.
2016. szept. 10. 18:57
 6/19 A kérdező kommentje:
Na, csinálom még a teszteket. Lesz ami lesz. Most már nem leszek ideges. Már egyszer megbuktam. Legfeljebb kifizetem a fatert meg a következő pótvizsgát. Nincs mit veszítenem. Úgy érzem megtanultam.
2016. szept. 10. 19:22
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt mondom, hogy lehet állítani a fejtámla dőlés szögét? milyen kérdés ez. Ha nincs beállítva a fejtámla akkor nem tudsz vezetni vagy mi? Mi van ha nincs fejtámla."


A fejtámlát azért kell beállítani rendesen, mert egy baleset esetén ez fogja meg a fejedet, amikor az hirtelen visszacsapódik, és ez adott esetben egy nyaktörést is megakadályozhat. Tehát szó szerint életmentő tud lenni.


Kérdező, nem tudom milyen kérdéseket hibáztál, de a kresz-t alapvetően meg kell tanulni. Az elsőbbségi kérdések azok, amikből nem szabad hibázni. Tudod, ezek a 3 pontos kérdések. És nem csak a pontveszteség miatt, de ezek a legfontosabbak a közlekedésben, és élő helyzetben ezt neked tudnod kell. És ott nincs egy perc eldönteni, hogy elsőbbséged van-e vagy sem, sokszor egy másodperc alatt kell tudnod ezt eldönteni.

A többi kérdésnél 10 hibapontot simán összeszedhetsz, de nem hinném hogy azok is megtanulhatatlanok lennének. :)

2016. szept. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Emlékezetem szerint ha nekiütközöl valaminek a tehetetlenség törvénye szerint először előre csapódsz amin nyilván az öv fog valamit és utána hátra, akkor szerintem tök mintegy hogy az a fejtámla most kicsit előrébb vagy hátrébb áll.
2016. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Speciel egyik kocsinkban sem lehet állítani, de az ismerőseim, más rokonaim kocsijában sem láttam. Csak meglesz.
2016. szept. 10. 19:47
 10/19 anonim ***** válasza:

"speciel egyik kocsinkban sem lehet állítani"

Lassan veteránkorú bömösömben állítható a dölés is meg a magassága is.


Sőt volt rendelhető elektromos állítás még hátra is, elsőre meg kérhető volt memoriás üléspozició is amia kulcsokra is lehetett programozni, hogy épp ki ül be(melyik sluszkulcs) és akkor nem kell átnyomni gombbal a memoria állást.

2016. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!