Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Másnál is volt ilyen?

Másnál is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a problémám, hogy gyerek korom óta fáj a lábam, térdem és az a probléma, hogy a lábfejem nem hajlik úgy mint másnak tehát feszül ha tartanom kell a pedált. Voltam megprobálni vezetni de ugye alig tudtam mert 2 perc után befeszült a sipcsontom. Volt már ilyen valakinek? Ha igen mit tett ellene?

2016. szept. 23. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Így nem fogsz tudni vezetni.

Menj el orvoshoz, járj utána, hogy hogyan lehet megoldani a problémádat.

Melyik lábad egyébként?

Mert ha pl. a bal, akkor tanulhatnál automatán és csak automatát vezetnél, mert ahhoz elég a jobb lábad.

2016. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem javasolnám amit az első mond. Menj el orvoshoz, ha már eddig nem tetted és járj utána a dolognak, feltételezve még szinte gyerek vagy, nagyon nem normális az állapotod. Egy normális alkalmassági vizsgálaton ezt el kellene mondanod és az orvos nem adnám meg az igazolást.
2016. szept. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2: miért nem javasolnád, amit írtad? Én is azt írtam, amit te, hogy menjen el orvoshoz :)

De ha ez nem visszafordítható probléma, akkor még mindig van lehetősége automatát vezetni, ha csak a bal lábával van gond.

2016. szept. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Azt a részét nem javasolnám, hogy kenjen meg mindenkit menjen át autmata kocsival (egyáltalán lehet automatán tanulni és vizsgázni?), aztán majd életveszélyesen közlekedik ha manuálisba kell ülni (mert tudjuk, hogy kelleni fog és nem fog nemet mondani...)
2016. szept. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4: Egy szóval nem írtam, hogy kenjen meg bárkit is. Jesszus! Honnan szedsz ilyeneket?????

Képzeld, lehet automatán tanulni és vizsgázni! Csak bele lesz írva a jogosítványába ez a korlátozás. Tehát csak automatát vezethet. Ami a mai világban már nem számít nagy különlegességnek. A legtöbben, akik új autót vesznek, már automatát vesznek.

Ha ő meg csak automatát tud vezetni a lába miatt, akkor ez egy jó lehetőség lehet.

2016. szept. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat már gyerek korom óta járok a lábammal orvoshoz de egyik sem tudja mi a baja igazából semmi felé deformitás nem látható rajta csak egx minimális x lábam van meg ugye mindig is fájt a térdem, nem tudtam futni, lúd talpam van. Mellesleg nem vagyok már gyerek de köszönöm a feltételezést :D 23 éves nő vagyok úgyhogy xD. Picit magasabb sarkú cipőben ( nem tűsarkurol beszélek) esetleg meg lehetne probálni?
2016. szept. 23. 13:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Az alsó végtag bénulásos betegsége nem kizáró ok, szerezhetsz jogosítványt, de a saját magad, és mások érdekében ezt a problémát meg se próbáld eltitkolni az alkalmasságin.

Ha biztonságosan nem vagy képes kezelni a pedálokat, vannak megoldások, amelyek persze korlátozásokkal járnak, de nem feltétlenül a vezetéstől eltiltással.

Automata váltós autóban két pedál van, mindkettőt jobb lábbal kell kezelni, de arra is van megoldás, ha valaki egyik lábával sem képes pedálokat kezelni, ilyen esetben egy ötletes segédberendezéssel kézzel működtethetőek a pedálok.

A vizsgázást ez természeténél fogva nehezíti, mert nem sok az ilyen átszerelt tanulókocsi, de vannak.

Azon pedig túl kell lépni, hogy mindenképpen lábbal kezelhető autóval közlekedj, ha arra nem vagy képes teljes biztonsággal, a vezetésközben előforduló veszélyhelyzetek esetén nagyon fontos, hogy mennyi idő alatt reagálsz, egy másodperc töredéke alatt képes vagy fékezni, vagy csak több másodperc elteltével, mert előtte "végig kell gondolni".

2016. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A lényeget nem írjátok.

Kérdező, jól volt beállítva az ülés? Tehát nem volt nagyon nyújtva a lábad, vagy nagyon behajlítva? Kényelmesen kell ülni a székben. Én például ha nagyon előre kell tolnom az ülést (mert hátul szállítunk valamit), akkor 5 perc után nekem is zsibbad a lábam, pedig full egészségesek a csontjaim. Ja és bírok ülni 20 órát is az autóban, normálisan beállított székkel.

A másik, hogy a kezdőknél még előfordul, hogy nincsenek megszokva ezzel az üléspozícióval, és furcsa nekik. De utána hamar meg lehet szokni.

2016. szept. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Leszögezném nem vagyok béna. Hálás vagyok az ötletekért és a segítségért és igazán meg akarom fontolni ahogy az előttem szóló írta, hogy is kéne elkezdeni de nincs alsó végtag bénulásom. Kb úgy kell elképzelni, hogyha álltok, vagy ültök és "pipáltok" a lábfejetekkel magyarán mint amikor a sarkunkon járunk nekem kb csak félig emelkedik fel a lábfejem mint pl nektek. Tudok járni, csak mintha nem úgy hajlana a lábam mint a normális embereknek és ezért, ha úgy kell tartanom a lábam már feszül a sípcsontom, vádlim. És ez mind a két lábamnál így van. Ezért rossz nekem lapostalpú cipőbe, sport cipőbe járni mert ugyan ez a probléma áll fent ahogy lépek minden láb emelésnél megfeszül kicsit. De ha már van egy minimális sarka is leveszi a terhet róla és rögtön nem fáj úgy. Hát na mindegy majd megpróbálom így is úgy is. Az is baj lehet kedves utolsó kommentelő, hogy rosszul volt beállítva a székem. Testvérem kocsiját "próbáltam" ki és elég rövid vezetés volt, mert csalódott voltam miatta.
2016. szept. 25. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!