Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntethet a rendőr ezért?

Megbüntethet a rendőr ezért?

Figyelt kérdés

Anyumtol kaptam egy autot,amin egyenlore nemet rendszam van. Es ott van a bokkeno h az auto nem anyum neven van, mert vmi oknal fogva nem vehette a nevere igy egyik munkatarsa felvette es kolcsonbeadasi szerzodessel volt anyumnal.

Az auto termeszetesen anyukame volt, szuletesnapomra szanta, igy mar az enyem de a papirja meg nincsenek rendezve. Na szoval igy ha megallit a rendor, keri a papirokat es latja h xy neven van a kocsi aki kolcsonbeadasival anyumnak adta, de most meg nalam van, így megbuntethet?



2016. szept. 25. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:

" szuletesnapomra szanta, igy mar az enyem de a papirja meg nincsenek rendezve " - nem, nem a tiéd az autó, és lehet soha nem is lesz a tiéd.


Megállíthat a rendőr a német rendszám miatt, főleg, ha többször látja, és azt sejti, hogy nem német közlekedik vele.

Nem csak te kényszerülhetsz magyarázkodásra, hanem a többiek is.

2016. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Külföldi rendszámú autót nem vezethetsz, csak ha van kinti lakcímed is.
2016. szept. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Vezetheted. Hat hónapon belül, összesen legfeljebb 30 napig. A jogosultságot az üzembentartó írásos, kezdőnapot is megjelölő okiratba foglalt hozzájárulásával kell igazolnod.

Jogosulatlan használat esetén a rendőr a helyszínen elveheti a forgalmi engedélyt és a rendszámtáblákat. Veled szemben pedig közigazgatási eljárást kezdeményezhet.

2016. szept. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőek leirták az elméletet, én leirom a gyakorlatot: mondod, hogy anyud használhatja az autót, te csak kölcsönkaptad, mert mittomén hova kell menj. A rendőr azért jól átnéz mindent, utána mondja, hogy viszlát. Kb ennyi. Ha nem kaptak volna el engem 2x is egy német rendszámú autóval, amihez az égvilágon semmi közöm nincs, azt mondanám, hogy megbüntetnek, de nem.
2016. szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elméletben: Ha Anyudé volna a kocsi, akkor gond nélkül mehetnél vele, mivel egy háztartásban élő család tag vagy (gondolom).

Ebben az esetben viszont, anyukád is kölcsön kapta az autót. Természetesen nem börtönzik be egyből az embert, vagy nem veszik el egyből a forgalmit, de előfordulhat, hogy bizonyítani kell az autó jogos használatát.

Ez már tényleg a helyszínen intézkedő rendőrön fog múlni.

Van viszont egy rém egyszerű megoldása a dolognak. A tulajdonos (a kolléga) ír egy felhatalmazást, hogy te azt az autót korlátlan ideig használhatod (tanukkal természetesen, az a biztos).

Ha átiratni nem akarod még, legalább az üzembentartóit csináltasd meg. Akár milyen szabályos az ember, azért egy jogvita benne van a pakliban (büntetés, baleset), ami minden fél részére kellemetlen lehet.

2016. szept. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Külföldi rendszámú autót NEM vezethet, ha nincs legalább ideiglenes lakcíme az adott országban!


Egy közlekedésis

2016. szept. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 veterán vas ***** válasza:
100%

#6!

Néhány napja vezettem egy francia ismerősöm autóját, bemutattam neki a környéket. Megállított a rendőr, átnézte az autó iratai, aztán az enyémet. Megkérdezte miért én vezetek, mondtam a helyismeret, és a vendég pálinkafogyasztása okán. Jó utat kívánt.

Semmiféle francia lakcímem nincs. ;)

2016. szept. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tehát ha van friss kölcsönadási szerződésed meg minden egyéb rendben van, akkor rendben van.
2016. szept. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jófej volt a rendőr. 😃
2016. szept. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat
2016. szept. 28. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!