Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha 16 és fél évesen elkezdem...

Ha 16 és fél évesen elkezdem a kreszt utána mennyi időm van arra, hogy levezessem a 30 órát ha betöltöttem a 17. -ik életévemet?

Figyelt kérdés

17 éves kor betöltése után lehet csak elkezdeni, jól tudom?


Félreértések elkerülése végett B kategóriáról van szó.



2016. okt. 5. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy mennyi időd van? Nem értem a kérdést. A sikeres KRESZ vizsgát követően legfeljebb két éved van.


Rosszul tudod. 16 és fél évesen lehet kezdeni a kreszt, a gyakorlati órákat 16 és háromnegyed évesen lehet kezdeni. Forgalmi vizsgát viszont csak 17 évesen lehet tenni.

2016. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Két év? Az jó.

Március környékén szeretném elkezdeni a B kategóriát és májusban leszek 17 éves.

Mivel nyáron dolgozok vidéken és nem lesz lehetőségem visszajönni hetente ezért 2017 szeptemberében szeretném megcsinálni a forgalmit. Ezek szerint lehetséges. Jól gondolom?

2016. okt. 6. 05:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha sikerült a kresz attól a naptól 2 éved van sikeres forgalmi vizsgát tenni. A forgalmi vizsga napján be kell töltened legkorábban a 17-et, vezetni már vezethetsz előtte. Volt egy csoporttársam aki a 17. szülinapján vizsgázott le! :)
2016. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
30 órád lesz rá. Hogy aztán ezt hogyan osztod be, az más kérdés.
2016. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!