Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mtz-ben nincs töltés az egyik...

Mtz-ben nincs töltés az egyik akkumlátornál, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Mtz 82es. Két akkumlátor van, az áramtalanító kapcsolja össze őket sorban (így 24 volttal indít), de csak az egyikre van rákötve a világítás, (+stb.) és a generátor is. Már régi traktor eddig nem volt ezzel gond, de nem értem eddig hogy töltődött a másik akku? Van valami turpisság?

2016. okt. 8. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem áramtalanító kapcsoló kell bele, hanem ún. párhuzamkapcsoló.

Az indításkor lekapcsolja a fogyasztókat, sorba köti az akksikat és úgy indít, üzem közben pedig párhuzamosan kapcsolja az akkukat. A Csepel teherautókban is így működött a töltés.

Alább a rajz:

[link]

2016. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Csepelekben ilyen cucc volt:

[link]

2016. okt. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is így lenne logikus, de gyárilag nem így van és már 15 éve működött is így
2016. okt. 8. 22:06
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nem vettem ki semmit belőle, csak egyszer nem indult, megnéztem és így van. Gondolom máshogy van megoldva, mint a csepelekben...
2016. okt. 8. 22:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Az MTZ egy hulladék, simán lehet, hogy az elmúlt 15 évben már rég kicserélték a kapcsolót és másmilyet raktak bele, mert jó van az úgy
2016. okt. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja valószínüleg... 15 évig bírta az akku töltés nélkül. Ilyet kell még venni
2016. okt. 9. 10:07
 7/9 anonim ***** válasza:
15 éve van benne ugyanaz az akksi?... A te szavaiddal élve, valószínű...
2016. okt. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

jó hogy erre megy a téma:(

Nem, nem 15 éve, de nem is egy-két hete és szerintem folyamatos indítgatást töltés nélkül nem bírhatja, gondolom ebben egyet értünk.

2016. okt. 9. 14:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez biztos, hogy nem tölti a másikat?
2017. jan. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!