Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Figyelmeztető jelzést használó...

Figyelmeztető jelzést használó jármű (kukásautó) haladhat a forgalommal szemben?

Figyelt kérdés
Próbáltam rákeresni a kreszben de lehet én vagyok a béna, egyszerűen nem találom. Reggel kanyarodok be kényelmesen az egyirányú utcába ahova szoktam erre velem szemben egy bazi nagy kukásautó. Ő jogosan jön a forgalommal szemben?
2016. okt. 11. 11:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#9-esnek: köszönöm, megjegyzem..bár észrevehető volt asszem, hogy engem nem érdekel ha szembejön, ha van joga ha nincs, csak ne okozzon sérülést...én nem vitatkozom senkivel...ha szembe jobb neki, hát jöjjön.

Modjuk és csak délelőtt láttam szembejövő kukást, éjjel alszom...és nem jelezte senki, hogy jönnek...visszatolattam, oszt jónapot.


:-)

2016. okt. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Itt nem arról volt szó, hogy máshogy nem tudta ellátni a feladatát, vagy szűk egyirányúról lett volna szó, stb.

Egy külvárosi részen a parkoló úgy van megoldva, hogy a két oldala, mind egyirányú, így lehet kvázi körbejárni, üllőiről behajtasz az egyik oldalára, majd onnan a másik oldalra szintén egyirányúsítva van. Tágas, elég széles út, ha rendes irányba halad úgyis szépen fel tudja a környező házakból venni a szemetet. Ezért nem értettem, nem "genyáskodni" akartam, semmi bajom velük, fiam imádja pl a kukásautókat mindig csodálattal szemléljük őket közösen :)

Amúgy 6 után volt, szóval ezek szerint már nem jöhetett volna, de túlélem. Csak nem tetszett, hogy satuféket nyomva, kapkodva tolattam hogy elférjünk és még ő volt felháborodva hogy be mertem kanyarodni a jó menetirányba elé :-D

2016. okt. 12. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!