Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Érdemes-e ősszel elkezdeni a...

Érdemes-e ősszel elkezdeni a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Milyen télen vezetni? Aki télen tette le a jogsit, milyenek a tapasztalatok?

2016. okt. 15. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes. Általában (legalábbis arrafelé, ahol lakom) nem szokott annyi hó esni, hogy ez komolyabban befolyásolja a vezetést, ha pedig mégis, akkor is csak több tapasztalatod lesz, ami sosem árt.
2016. okt. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz ha esős,havas, nyálkás időben az oktatóddal tanulsz meg menni és nem magadtól, úgy szarabb.
2016. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Autó vezetést tanulni télen nehezebb, de éppen ezért sokkal hasznosabb lehet.

Nem jellemző, hogy nálunk folyamatos zimankó legyen, de ha néhány alkalommal tudsz az oktató mellett havas, jeges körülmények között is gyakorolni, az később hasznodra válhat.

Novembertől márciusig motoros oktatás nincs.

2016. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen enyhe telek vannak manapság, szerintem tökmindegy.

Annyiban viszont jobb, hogy a sok 17-18 éves nyáron szokta csinálni, így ősszel könnyeben kapsz időpontokat.

További előny még, hogy így remélhetőleg te nem olyan leszel, mint sok autós, aki meglát egy hópihét és onnantól 30 km/h, mögötte forgalmi dugóval.

2016. okt. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én télen akartam de nyáron kellett megcsinálnom, bánom kicsit, mert esős-rossz időben sokkal jobb oktató mellett tanulni, mint ha mindig jó idő van és nincs semmi nehezítő körülmény, télen meg egyedül kell felfedezni ezeket. Valós hó nálunk csak pár napig van kb, azt is egyből eltakarítják kb a városokban, nem mész reggel 5kor vezetni amikor még nincs :)

Párom télen jogsizott, imád ködben, hóban vezetni :D Vizsgán szakadt az eső a végére ezért kérte a biztos hogy menjenek vissza, megvan a jogsija.

2016. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is télen akartam, pont azért, hogy nehezebb körülmények között tanulhassak vezetni. Sajnos csak később kezdtem el, de az áprilisi-májusi körülmények is segítettek: eső ekkor is esett, de volt vakító napsütés estefelé. Köd az mondjuk pont nem, de városban talán nem is számít annyira.
2016. okt. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mindig érdemes elkezdeni de érv hogy télen hát leggaláb lesz meleted segitség esetleges hóban, latyakban,jeges uton. én télen tanultam,vizsgáztam. a vizsga szakadó hóban,nem bántam meg.
2016. nov. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Berserker88 ***** válasza:
Én is direkt úgy időzítettem régen, hogy télen keljen vezetnem. Legalább nem úgy fog érni ha leesik a hó mint sötétből a pofon amikor egyedül vezetsz.
2016. nov. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!