Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen a szabályos kikanyarodá...

Milyen a szabályos kikanyarodás az Elsőbbség adás kötelező (fordított háromszög) táblánál?

Figyelt kérdés

Amennyiben észleltük már személygépkocsi(k) érkezését a következő esetben mi a helyes mód:

balról nem érkezik személygépkocsi, s jobbra kanyarodok ki. Jobbról viszont éppen jön jármű. Jobbra kikanyarodhatok? Vagy csak egyenrangú kereszteződés esetében lehetséges?



#elsőbbség adás kötelező #helyes kanyarodás
2016. okt. 31. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A tábla azt jelenti, hogy a keresztező útnak kell elsőbbséget adni! Nem a balról érkezőek.

Tipikus példája szokott lenni, amikor az ember nézz balra, arról tiszta és már indul is. Közben jobbról meg az egyik előzi a másikat.

A legszebb az volt, amikor országúton előztünk egy kistehert és egy bekötő útról ugyanígy, vakon kijött az ember. Na, az nagyon közel volt, mert a h.lye, ahelyett, hogy próbált volna lemenni a padkára, megállt a sávjában és még ő kezdett el kalimpálni.

2016. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha a jobbról jövőt senki nem előzi, így az én sávom szabad, akkor se kanyarodhatok ki ezek szerint?
2016. okt. 31. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, azt a részt kifelejtettem.

Természetesen, akkor kimehetsz (amennyiben elfértek).

2016. okt. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Halkan jegyzem meg, kereszteződésben tilos előzni
2016. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

"Halkan jegyzem meg, kereszteződésben tilos előzni" - általában igaz, de nem mindenhol.

A másik pedig az, hogy az útnak van elsőbbsége, teljes szélességében. A szabálytalanul előző csak részben lesz hibás, ha jobbra elé kanyarodsz.

Másik dolog pedig az, hogy mások szabálytalansága miatt adódhat úgy, hogy kénytelen az ember rossz oldalon autózni.

Pl. a lakóhelyemen is vannak utcák, ahol a sáv nem széles, nincs tiltva a várakozás, s az egyik irányban mindig tele van autókkal. A sarkon az öt métert sem tartják be.

Itt kénytelen vagyok végig bal oldalon közlekedni. Ilyen helyen sem jöhetsz ki elém, vagy nekem.

2016. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha kis ívben jobbra kanyarodsz, akkor a jobbról jövővel nem kerülsz elsőbbségi viszonyba (nem keresztezitek egymás útját). Ilyenkor nincs értelme elsőbbségadásról beszélni. Ha nincs másik jármű a védett úton, akkor mehetsz.
2016. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Halkan jegyzem meg, kereszteződésben tilos előzni"


Én meg még halkabban jegyzem meg, hogy védett út és alárendelt út kereszteződésében nem tilos előzni!


Szóval ne csak balra nézz ki kérdező, hanem jobbra is, és ha nem jön senki balról, nem előznek jobb felől, akkor mehetsz. A szembe sávban közlekedőt nem zavarod a kikanyarodással, annak nem kell elsőbbséget adnod.

2016. okt. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"védett út és alárendelt út kereszteződésében"

Bocs, javítok:

védett úton, alárendelt út kereszteződésében...

2016. okt. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!